Одесити відкривають Донцова

6 лютого 2012 року Одесу відвідав Президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» доктор філософії Сергій Квіт. Співорганізатором заходу були Одеська організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода», Одеська «Просвіта», «Український народний університет», Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова.

Впродовж одного дня Сергій Квіт встиг виступити на трьох одеських телеканалах, дати низку інтерв’ю теле-, радіо- компаніям, інтернет та друкованим виданням. Візит викликав неабиякий резонанс серед громадськості та журналістів. Розмови з журналістами були присвячені актуальним питанням сьогодення, методам поширення кращих здобутків української культури серед широкого загалу. Апогеєм візиту була вечірня зустріч Квіта з одеситами в рамках роботи «Українського народного університету». У заповненому вщент залі (близько 300 осіб) Сергій Квіт виступив на тему "Дмитро Донцов і сучасне становище української нації". Він визначив основні напрямки активної діяльності Дмитра Донцова, формування основ українського націоналізму, головні праці ідеолога, який надзвичайно сильно вплинув на ціле покоління українців.

Доповідач показав Д. Донцова не лише як ідеолога чи політичного діяча, але й намагався донести до аудиторії образ непересічної людини, змалювати його оточення. Значна частина зустрічі була присвячена запитанням від присутніх до пана Сергія, які досить рівномірно розподілилися між постаттю Донцова та актуальними проблемами існування української нації. Зокрема, С. Квіт спростував міфи про «фашизм» Д. Донцова, його схильність до ідей гітлеризму, наголосив на важливості боротьби за україноцентричний та перспективний закон про вищу освіту, пояснив небажання хоча б частково сприймати філософію Донцова та загалом українського націоналізму деякими сучасними науковцями їхньою схильністю до «пози», висловив впевненість у декомунізації українського суспільства.

Після завершення двохгодинної зустрічі одесити жваво ознайомлювалися з новими виданнями Науково-ідеологічного центру імені Дмитра Донцова, передусім першим томом «Вибраного» Д. Донцова.

Олександр Музичко

Published on 17 February 2012