Громадськість Тернополя долучилася до ЧЕСНО

10 лютого громадськість Тернопільщини утворила регіональну платформу руху ЧЕСНО, до якої увійшли 13 активістів з 9 громадських організацій регіону.

Обласним координатором платформи обрано Юрія Лутоцького, представника громадського об’єднання «Українська справа».

Учасники презентації відмітили, що останні рішення Конституційного суду України, Закон України «Про захист персональних даних», Указ Президента «Про міжнародну технічну допомогу» та інші нормальні акти суперечать інтересам громадськості. За таких умов завдання громадського руху ЧЕСНО – очистити парламент від тих депутатів, що приймають зручні для себе, а не для суспільства, закони. Новостворена тернопільська платформа ЧЕСНО долучиться до національної народної люстрації чинного парламенту та перевірить депутатів зі свого регіону на відповідність «критеріям доброчесності».

Тернопіль став сьомим містом всеукраїнського туру ініціаторів ЧЕСНО, де активісти продовжили розбудову національної мережі. Мета туру – об’єднати мешканців усіх регіонів України задля очищення майбутнього парламенту від недостойних кандидатів. Всього учасники руху планують утворити 25 регіональних осередки – у всіх областях України, включно з АР Крим.

Основна вимога Руху ЧЕСНО до політичних сил – не включати у списки та не допустити до виборів кандидатів, які не відповідають «критеріям доброчесності». Рух не підтримує жодного політика чи політичну силу, його представники не будуть брати участі у виборах.

Аналогічні кампанії з очищення парламенту відбулися в Румунії, Південній Кореї, Чехії, Албанії та Косово і скрізь мали позитивний вплив на результати виборів.

Published on 13 February 2012