Наливайченко: Дозвіл влади на приватизацію Почаївської Лаври – політичний хабар Москві

Громадсько-політичний діяч, голова СБУ (2006-2010) Валентин Наливайченко переконаний, що законопроект від Партії регіонів №9690, який надає уряду право передавати об’єкти культурної спадщини у безоплатне користування або у власність релігійним організаціям, суперечить здоровому глузду та європейським нормам законодавства. Він нагадав, що Почаївської лавра була підпорядкована різним церквам.

«Оскільки історичний статус Почаївської лаври є спірним, передача її у власність громаді Московському патріархату буде несправедливою. Лавра є загальнонаціональним духовним спадком», - вважає Наливайченко.

На думку Наливайченка, окремі застереження викликає сучасний пам’яткоохороний статус Лаври. Він називає рішення уряду щодо виключення Почаївської Лаври зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника злочинним.

«Передача комплексу Почаївської лаври насправді буде рейдерським захопленням Московським патріархатом майна, що йому історично не належить. Ця дія відбувається за прямого сприяння діючої влади, що можна розцінювати як політичний хабар Москві», - відзначив Наливайченко. Він наголосив: «Питання власності Лаври - не предмет політичних чи передвиборчих дискусій. Це - громадська національна справа, вища від вузькопартійної політики. Тут громада віддає наказ політикам, а не навпаки. В питанні захисту Лаври необхідна спільна дія всіх патріотів і у Верховній Раді, і на місцях».

Наливайченко повідомив, що, використовуючи власний дипломатичний досвід та міжнародні зв’язки, він веде роботу по залученню світових пам’яткоохороннх організацій до захисту Почаївської лаври та інших українських святинь.

Published on 7 February 2012