Дух одвічної стихії

3 лютого у львівському Палаці Мистецтв відбувся тематичний акустичний вечір з нагоди 83-ї річниці створення ОУН. Глядачі мали можливість почути барда Святослава Бойка (гурт «Широкий лан»), вокаліста гурту «Дивні» Віталія Боднара, кобзаря Віктора Пашника, вокаліста гурту «Тінь Сонця» Сергія Василюка. Організувала захід Організація Української молоді «Спадщина».

Виконавці для вечора були підібрані не випадково, адже у молодіжних патріотичних колах вони знані давно своїми переконаннями.

У виконанні барда Святослава Бойка прозвучали пісні «Бандуристе, орле сизий...», «Літа орел», «Святослав» та ін., співак разом із аудиторією виконав пісню «Йшли селом партизани». Віталій Боднар, гітарист гурту «Дивні», серед багатьох пісень похідного характеру «Коли у путь», «Гори наші...» виконав пісні «Я завтра їду на Вкраїну» та відому і улюблену всіма «Чорні хлопці».

Бард, кобзар Віктор Пашник потішив усіх любовною лірикою: популярними піснями «Відьма», «Трошечки» та патріотичними «Чуєш дзвін», «Земле моя, вставай» та ін.

Безперечно, всі очікували виступу соліста культового гурту «Тінь Сонця» Сергія Василюка. Очікування себе виправдало. У виконанні Сергія прозвучали пісні «Вільним небокраєм», пісня, відроджена Т.Компаніченком, «Забудь», на слова В.Стуса «У цьому полі, синьому, як льон» та «Вишневий сад», «Їхали козаки…», «Козача могила». Також Сергій Василюк на завершення вечору виконав «Гімн ОУН», який зал співав в унісон.

Окрім цього, Сергій Василюк сказав декілька слів про ОУН, звернув увагу на час, у якому жили засновники Організації.

«Проблема у тому, що ми певною мірою неорганізовані, через спокуси, через егоїзм політичної еліти» - сказав Василюк, який також поділився думками про невміння аналізувати невдачі минулого, невміння скористатися досягненнями попередніх поколінь борців, що стали на шлях визвольних змагань.

Також Сергій Василюк згадав слова легендарного діяча ОУН Ярослава Стецька, який говорив ще у 40-х роках, що коли розпадеться Російська Імперія, то в України буде лише один найкращий шлях розвитку – це квітуча незалежність.

Також у програмі пролунали розповіді про ключові події з історії ОУН. Всі глядачі мали можливість переглянути презентацію з фотографіями та основними фактами із життя видатних діячів ОУН, що супроводжувалася озвученням «12 прикмет характеру українського націоналіста».

Акустичний вечір відвідало близько п’ятисот молодих юнаків і юнок. Сам захід тривав близько чотирьох годин. Слід відзначити особливу атмосферу, що панувала у залі - це патріотичний дух, заряджений молодими обличчями, які безперечно усвідомлювали кожну думку, кожну пісню, що тут звучали, ніхто на цей вечір не прийшов просто так, це було усвідомлене прагнення позитивної патріотичної атмосфери, це засвідчується і тим фактом, що за чотири години вечора молодь зал не покидала.

Тут панував Дух Одвічної Стихії….

Мар’яна Максимів

Published on 6 February 2012