Гайда в УПА!

2 лютого 2012 року в м. Моршин Всеукраїнська громадська організація Спілка Української Молоді в Україні провела акцію "Гайда в УПА!", під час якої мешканці та гості міста мали можливість сфотографуватися в одностроях Української Повстанської Армії.

Для проведення акції був виготовлений спеціальний банер з отворами для облич, який встановили біля пам'ятника Тарасу Шевченку. На плакаті зображено трьох повстанців (з них одна дівчина), які тримають у руках стрілецьку зброю.

Перехожих запрошували безкоштовно сфотографуватися "в лавах Української Повстанської Армії", усім зацікавленим роздавали літературу про український визвольний рух. Після "фотосесії" в учасників запитували адресу електронної пошти, на котру згодом всі отримають посилання на сторінку із знімками.

В акції взяло участь близько 100 чоловік.

Попри сильний холод люди активно обговорювали процес зйомки і висловлювали свої думки:

"Акція є неординарною - не просто роздаються брошури/газети, а великий ефект дає візуалізація і можна дійсно на хвилинку перевтілитися у повстанця, - ділиться враженнями пан Сергій, один з учасників акції. - А оскільки зараз мороз, і на фото повстанці також зображені в зимову пору року, це надає особливої реалістичності фотографіям".

"Я вважаю, що є історичні події, які заслуговують на вшанування і це особливо цікаво для тих, хто живе там, де все це відбувалось. Разом з тим багато гостей міста із задоволенням фотографуються та хочуть дізнатися більше, про повстанців, - каже одна із організаторів акції Людмила Михайлець. - Нова генерація повинна пам'ятати свою історію, і лише таким чином ми зможемо сформувати цілісний український менталітет".

Тетяна - учасник акції: "Такі заходи є дуже важливими і хочеться бачити їх більше, оскільки історія з часом забувається, а вони спонукають пам'ятати про героїв".

Таким чином, незважаючи на морози, акція пройшла вдало, про що свідчать щасливі обличчя організаторів та 70 отриманих фотографій.

Інформаційна референтура СУМ в Україні

Published on 3 February 2012