У Тернополі молодь 24 години провела в камерах слідчого ізолятора КДБ

28–29 січня у Тернополі відбулася акція «ДОБА». Молодь міста провела 24 години у камерах колишнього слідчого ізолятора КДБ, сьогоднішньому Музеї політв’язнів, на знак пам’яті про борців за волю України.

Як повідомили 30 січня ЗІКу у прес-службі міськради, цьогоріч відбути добу в колишній катівні вирішили 23 юнаків і дівчат. Під час акції добровольці дотримували посту, не могли користуватися мобільними телефонами, годинниками, ноутбуками – усім, що зв’язало б їх із зовнішнім світом. А, навпаки, проводили час у мовчанці та молитві.

Упродовж доби був відведений час на спілкування з воїнами ОУН-УПА та політв’язнями, перегляд фільму про національно-визвольну боротьбу. Також молоді люди мали нагоду прогулятися у тюремному дворику та відвідати Літургію.

Міський голова Тернополя Сергій Надал, який двічі був учасником акції, поспілкувався з добровольцями. «Мені дуже приємно, що ця акція уже стала доброю традицією у Тернополі. Молодь проводить добу в камерах, аби відчути атмосферу, яка панувала тут раніше, переосмислити історичні події, поділитися враженнями», –- зазначив він.

Акцію «Доба» організовує у Тернополі з 2005 року місцевий осередок Спілки Української Молоді в Україні. Цьогоріч до проведення заходу долучилася Федерація українських католицьких академічних і студентських товариств «Обнова».

Published on 30 January 2012