Чернігів за соборність українців

Цьогорічний День Соборності у Чернігові був особливим і, незважаючи на несприятливі погодні умови, - масовим. Патріотичні сили об’єдналися під державними прапорами в спільному мітингу біля пам’ятника Богдану Хмельницькому, а після неї взяли участь у символічній акції "Ланцюг єдності". Священик УПЦ КП отець Євген Орда відслужив молебень за єдність і незалежність України, а місцеві козаки відсалютували на честь свята з гармати.

Спеціальним гостем заходів у Чернігові був політолог та публіцист, головний редактор часопису ОУН (б) «Шлях перемоги» Віктор Рог (на фото), котрий у своєму виступі не лише згадав про січневі події 1919 року, але й оцінив сучасну політичну ситуацію, закликав спільно берегти і захищати територіальну цілісність України, будувати єдність стремлінь і дій українців в Україні та за її межами, давати рішучу відсіч сепаратистам та українофобам.

Після урочистостей відбувся Інтернет-міст, який транслювався через інтернет-видання «Високий Вал» і з’єднав Чернігів, Харків і канадський Ванкувер. Учасниками Інтернет-мосту були громадські діячі, письменники, учасники «Ланцюгу Єдності» 1990-го року, громадські діячі з Києва, Чернігова та Харкова.

Завдяки Інтернет-мосту громадські діячі українських міст і канадського Ванкувера змогли обмінятися не тільки думками, а й музичними вітаннями. А від представника Української суспільної служби Канади і чернігівця за походженням Валерія Шевчука учасники телемосту змогли почути інформацію про життя українців в далекій Канаді та теплі вітання з Днем Соборності.

Чернігів під час Інтернет-мосту представляли Василь Чепурний (товариство "Просвіта", редактор тижневика "Сіверщина"), Олексій Корж (ГО "Наша Русь"), Валерій Рябченко (Конгрес Українських Націоналістів), Костянтин Іванов (депутат міської ради, президент Торгово-промислової палати), організатор заходу Олександр Ясенчук (ГО "Оновлення країни"), Віктор Рог (Центр Національного Відродження ім. Степана Бандери), Олег Головатенко (шеф-редактор Інтернет-видання "Високий Вал").

За матеріалами ЗМІ

Published on 23 January 2012