Голова Проводу ОУН (б) в розмові з молоддю

Голова Проводу ОУН(б) друг Cтефан Романів виступив 26-го грудня 2011р. перед учасниками ідеологічного табору, який з 26-30 грудня 2011р. відбувається в Канаді.

Учасники табору – це молодь з Канади, CШA, Німеччини і України. Перебуває на таборі також голова МНК др. Сергій Кузан. У своєму виступі Голова наголосив, що Провід протягом 2011 року базував свою працю на точці Декалогу «Змагатимеш до поширення сили, слави, багатсва й простору Української держави».

"Нашим завданням є шукати дорогу до суспільства, творити підстави для революції в думанні людей та їх активності у скріпленні Української Держави. Революції, коли змінюється мислення, що саме народ провадить, народ має ставити вимоги свого суспільного та політичного життя, народ має ставити вимогу, щоб влада будувала Українську Державу, а не навпаки – коли влада веде народ до ситуації, в якій знецінюється Українська держава та створюються обставини, де держава є не українською," – сказав Голова Проводу.

"Сьогодні потрібно, щоб молодь була рушієм національної думки, вивчала, розуміла нинішню ситуацію в Україні та в наших громадах за кордоном і відповідно пристосовувала працю ОУН до цього для досягнення призначеної мети", – продовжив С. Романів.

Голова подав кілька прикладів активної праці ОУН протягом останнього часу:

• Програма поїздок на Cхід України

• Постійні вимоги та заклики до влади будувати Українську Державу

• Проведення акцій, спрямованих проти порушення людських прав, напр., на захист активістів в Донецьку, які вийшли на вулцицю відзначати 20-ту річницю Незалежності України, за що їх було покарано

• Виступи на захист україномовних шкіл

• Активна участь у всесвітньому вшануванні жертв Голодомору у листопаді ц.р.

• Проведення конференції у Вашінґтоні, де обговорювалися питання України та партнертсва Польщі та Туреччини, вплив CШA.

• Активність нашого руху в Канаді та вплив на Канадський уряд

• Поїздка та праця серед молоді провідниками бойового гопаку, рукопашу

• Cкріплення праці серед клітин молодого життя в Канаді, CШA, ВБ, Aвстралії та в Україні.

Підкреслено, що представники теперішньої влади почали використовувати у своїх зверненнях ідеї українського націоналізму. Вони, зокрема, взяли участь у вшануванні жертв Голодоморів. Це свідчить про те, що обраний нами шлях правильний, і обставини змушують усіх політиків, незалежно від їх партійності, звертатися до національних джерел. Ми бачимо це як частинно нашу перемогу в просторі символів – тепер необхідно перетворити її у дійсність, визнаючи за символами їхній національний зміст і державотворчу силу.

Наступний рік буде черговим викликом українській демократії – відбудуться вибори до парламенту. Забезпечити їх чесність, не дозволити наруги над виборцями – першочергове завдання.

В 2012 році беремо за основу праці точку Декологу «Пам’ятати про дні і постаті нашої минулої Слави».

У наступному році нас чекає низка ювілейних дат:

- 105-річчя від дня народження Головного Командира УПА Романа Шухевича

- 70-ліття від створення Української Повстанської Армії

- 100-річний ювілей Ярослава Стецька

- 120-річчя з дня народження Патріярха Йосифа Сліпого.

Всі вони відіграли свою роль, дали і далі дають підстави для нашої діяльности. Для прикладу Голова навів слова Патріярха Йосифа Сліпого: «Молюся .. за весь Український народ, якого я сином є, якому я старався весь свій вік служити.» (Із заповіту Патріярха) «Чи ми зможемо також це сказати про себе?» - запитав C.Романів учасників.

До важливих плянів на 2012 належить:

• Програма поїздок на Схід

• Конференції в Україні та за кордоном про історію УПA на підтставі книги “Український визвольний рух та євреї в 1920-1950-х роках”, яка готується в двох мовах

• Міжнародна Конференція CКУДО в першому кварталі 2012 р. на тему нашої зовнішньої політики

• Участь у виборах 2012 року. Заклик стати спостерігачами

• Праця з рамках ЗМІ, УІC, нові портали «Українського погляду», МНК

Голова закликав учасників бути тими, хто впливає на громаду, на різні політичні і життєві ситуації, бути носіями національної думки.

Published on 27 December 2011