На зламі епох

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація книги колишнього народного депутата України від Бережанського виборчого округу, політв’язня, засновника Української Гельсинської спілки й Народного Руху України на Тернопіллі, уродженця с. Саранчуки Бережанського району Левка Горохівського «На зламі епох. Хроніка громадянської та національної активізації на Тернопільщині».

Документальне видання обсягом 168 сторінок, яке вийшло цьогоріч у тернопільському видавництві «Терно-граф», містить записи зі щоденника автора про перші кроки становлення Української Гельсинської спілки (1988 – 1990) на Тернопіллі, а також ілюстрації та патротичні вірші автора. УГС, як зазначається у книзі, – перша опозиційна до тодішньої комуністичної партії сила, ядром якої були українські політичні вязні, звільнені з радянських концтаборів у період перебудови СРСР. Книга розрахована на істориків та широке коло читачів, які цікавляться новітньою історією України.

У презентації взяли участь члени Гельсінської спілки, історики, колишні репресовані, представники Бережанського краю. Серед них було чимало тих, котрі особисто знали пана Левка, його соратники в боротьбі за Незалежність України: Василь Овсієнко і Микола Горбаль із Києва, Василь Турецький, Петро Маленький, Роман Сидяга, Володимир Колінець та інші. Учасники дійства поділились цікавими спогадами про непростий період нашої країни «на зламі епох», про діяльність славного сина рідної землі Левка Горохівського, закликавши всіх максимально використовувати набутий досвід політичної боротьби для відстоювання незалежності та демократії в Україні.

Тетяна Будар

Published on 26 December 2011