В США та Канаді представили експозицію «Народна Війна»

З 7 по 30 листопада 2011 року на запрошення Конференції Українських Державницьких Організацій Канади і США тривав робочий візит до Північної Америки голови Київської міської організації Всеукраїнського Товариства «Меморіал» директора Музею совєтської окупації в Києві Романа Круцика.

Метою візиту була презентація американській і канадській громадськості та академічному середовищу найновіших архівних досліджень «Меморіалу» з історії України ХХ століття. Зокрема, мова іде про визвольну боротьбу українського народу в 1917-1932 рр. Розмова Романа Круцика про ці архівні матеріали відбувається разом з представленням музейної експозиції і супровідної документальної монографії-путівника «Народна війна». Дослідники «Меморіалу» на чолі з Круциком зібрали 70000 архівних документів про «народну війну». В цих архівах також знайдено чимало свіжих матеріалів про Похідні Групи ОУН і підпільні мережі ОУН у Східній Україні та їхню боротьбу проти нацистів і більшовиків у 1940-их роках.

У США Роман Круцик відбув зустрічі з громадою у Нью-Йорку, Виппані (Нью-Джерзі), Вашингтоні і Чикаго; виступив перед академічною аудиторією американських університетів, а саме: New York University, Harvard University (Сambridge, MA), American University (Washington, D. C.); поспілкувався з українськими дипломатами у Вашингтоні; дав інтерв’ю засобам масової інформації.

В Канаді Роман Круцик побував в Оттаві, де відбув зустрічі з Канадсько-Українським парламентським товариством і з чиновниками в Канцелярії прем’єр-міністра. Після Оттави зустрічі з громадськістю відбулися в Монреалі, Торонто, Ошаві і Гамільтоні. В Торонто Роман Круцик також зустрівся з дирекцією Українсько-Канадського Дослідно-документаційного центру (з яким «Меморіал» співпрацює уже багато років), з координатором Слов’янських (наукових) ресурсів і головою Центрально- і Східноєвропейського центру ресурсів ім. Петра Яцика при Торонтському університеті д-р Ксенею Кебузинською, генеральним консулом України Олександром Данилейком і генеральним консулом Польщі Мареком Цієсельчуком і дав інтерв’ю засобам масової інформації.

У Вінніпегу і Едмонтоні Роман Круцик взяв участь в офіційному відзначенні 78-ої річниці Голодомору в Україні і зустрівся з представниками провінційної влади.

Громадські заходи відбулися під патронатом КУК у Канаді і УККА в США.

За матеріалами «Гомону України»

Published on 8 December 2011