Заява Української Всесвітньої Координаційної Ради з приводу побиття члена Президії УВКР, директора Асоціації дослідників Голодоморів Олександра Ушинського.

22 листопада ц.р. о 19.00 в місті Києві, на Майдані Незалежності невідомими особами було побито та, із застосуванням насильства, доправлено до Шевченківського райвідділу міліції столиці відомого громадського діяча, директора Асоціації дослідників Голодоморів, члена Президії УВКР Олександра Ушинського.

Подія сталась після того, як пан Ушинський привітав учасників зібрання на Майдані Незалежності з Днем Свободи і закликав киян взяти активну участь у вшануванні жертв Голодомору, що мали відбутись 26 листопада по всій Україні. Зразу після виступу невідомі особи в чорному збили члена Президії УВКР з ніг, перекинули на проїзджу частину Хрещатика і затягнули в приватний мікроавтобус. Дорогою до Шевченківського райвідділу невідомі особи знущалися над Олександром Ушинським - такі дії продовжувались і в самому райвідділі.

Не дивлячись на тривалий проміжок часу, що пройшов після інциденту, а також на звернення Президії УВКР, народних депутатів, громадських організацій і самого Ушинського до органів прокуратури з вимогою розслідувати події, що мали місце з ним 22 листопада й притягнути його ініціаторів з боку правоохоронних органів до відповідальності – відбувається спроба виправдати правопорушників в погонах і зробити винуватим самого Ушинського.

Зави Головного управління міліції в м. Києві про те, що пан Ушинський, вже літня людина, сам кидався і бив міліціонерів, котрі поводились «професійно й толерантно» - є нічим іншим, як спробою обілити правопорушників.

УВКР заявляє свій рішучий протест з приводу цинічного і брутального побиття члена своєї Президії, авторитетного громадського діяча. Звертається до Генерального прокурора з вимогою взяти розслідування даної справи під свій контроль.

Українська Всесвітня Координаційна Рада також закликає українські громадські організації закордоном висловити свою позицію в листах та зверненнях до органів української влади з цього приводу.

Голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний

Published on 28 November 2011