Олег Вітвіцький: «Влада, яка переслідує книги, - приречена»

«Виключення твору Василя Барки «Жовтий князь» зі шкільного курсу української літератури є рецидивом періоду геноциду проти української нації, який було організовано радянською тоталітарною машиною». Про це на прес-конференції для представників тернопільських мас-медіа заявив координатор обласного осередку «Оновлення країни», депутат Тернопільської міської ради Олег Вітвіцький.

Прес-конференція була скликана з метою оголошення акції «Ми повинні пам’ятати», яку спільно з «Оновленням країни» започаткували громадські організації краю – Молодіжний Націоналістичний Конгрес та «Українська справа». Метою акції є безкоштовне розповсюдження по бібліотекам Тернопільщини майже сотні примірників «Жовтого князя», книги, присвяченій трагічним подіям голодомору. В прес-конференції також взяли участь голова обласної організації МНК Віталій Вовк та завідувач відділу обласної наукової бібліотеки Галина Польова, якій і передано двотомник.

Акція «Ми повинні пам’ятати» проходитиме до кінця року. Активісти патріотичних організацій відвідають бібліотеки та школи у Бучацькому, Бережанському, Зборівському, Козівському та інших районах області, закликаючи педагогів та учнів читати та популяризувати роман Василя Барки.

«Жодні «табачні» реформи не зможуть стерти в українців код національної пам’яті, – наголосив Олег Вітвіцький. – Правда про голодомор, про яку ми дізнаємось і з сторінок «Жовтого князя», і з документів, які, за часи керівництва СБУ Валентина Наливайченка були розсекречені, закликає нас бути не байдужими. Зустрічаючи підтримку нашої акції серед учительської громади краю, серед бібліотекарів, учнів і студентів та простих громадян, ми переконуємось, що влада, яка розпочинає війну з книгами, приречена на поразку!»

Прес-служба ГІ «Оновлення країни»

Published on 24 November 2011