Бандера постав у монументі

20 листопада на Львівщині, у місті Самборі, відбулось відкриття пам’ятника Провідникові Організації Українських Націоналістів (революційної) Степанові Бандері. Встановлено його на площі Пам’яті, що межує із вулицею Степана Бандери. В урочистостях взяли участь кілька тисяч самбірчан та гостей міста, які зібралися разом, щоб віддати шану символові української національно-визвольної боротьби. Після освячення монументу, представники обласної та місцевої влади, партій та громадських організацій, гості з інших міст поклали до підніжжя пам’ятника Провіднику ОУН вінки та квіти. Поруч завмерла почесна стійка молодих націоналістів та юних пластунів.

З ініціативи Конгресу Українських Націоналістів, оргкомітет багато років працював над тим, щоб постать Степана Бандери постала на самбірській землі. Керівники місцевого Конгресу Михайло Шпак та Василь Спанчак детально розповіли, які труднощі довелося долати, хто найбільше долучався і допомагав. Нарешті, завдяки підтримці Самбірського міського голови Тараса Копиляка, мецената Андрія Лопушанського та багатьох інших добродіїв пам’ятник встановлено.

Кілька годин у Самборі панувала урочиста, святкова атмосфера. Місцеві громадсько-політичні діячі та гості вітали самбірську громаду з такою подією. І головна думка, яка лунала у промовах – справа Степана Бандери повинна бути завершеною остаточною перемогою Української Справи. Перемогою України та українців.

Олекса Олич

Published on 21 November 2011