Злочини проти людства: нацизм і сталінізм

5 – 6 листопада Київська міська організація Товариства «Меморіал» імені Василя Стуса, Громадський інститут національної пам’яті, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Фонд «Україна 3000» провели Міжнародну наукову конференцію «Співпраця між СРСР і Німеччиною у міжвоєнний період та в роки Другої Світової війни».

Мета ініційованої Київським «Меморіалом» конференції – всебічне наукове дослідження суті більшовицького та нацистського режимів, їх співпраці у 1930-40-их роках. Висновок конференції свідчить про безпосередню участь комуністичного режиму СССР у розпалюванні Другої світової війни та вчиненні злочинів, за які передбачена відповідальність згідно міжнародного права. Такий висновок й напрацьований матеріал може бути підставою для ініціювання Міжнародного трибуналу з розслідування комуністичних злочинів проти людства.

В роботі конференції взяли участь Президент України 2005-2010 рр. Віктор Ющенко, екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко, відомі вчені історики Володимир Сергійчук, Станіслав Кульчицький, Володимир Василенко, Іван Патриляк, Анатолій Русначенко, Михайло Кірсенко, політологи, громадські діячі - Євген Сверстюк, Роман Круцик, а також науковці з Російської Федерації, Фінляндії, Грузії, Чехії, Угорщини, Великобританії.

Виголошені доповіді, як от «Порівняльний аналіз практики політичних репресій, геноцидів і воєнних злочинів у Німеччині та СРСР: погляд історика», «Марксизм-ленінізм, як теоретична основа розв‘язання Другої Світової війни», «Деякі аспекти взаємин Третього рейху та СРСР напередодні Другої Світової війни», «Економічне співробітництво Німеччини та СРСР 1939-41рр. у контексті підготовки до Другої Світової війни», «Колабораціонізм в Україні: проблема класифікації», «Пам‘ять про Зимову війну у Фінляндії», «Український хліб, як інструмент більшовицького тиску на Німеччину», «Співпраця спецслужб гітлерівської Німеччини й СРСР», «Польща і Україна в контексті пакту Молотова – Ріббентропа», є об‘єктивним і ґрунтовним дослідженням надзвичайно актуальної та ще не повністю вивченої проблеми співпраці та спорідненості двох найжахливіших у ХХ столітті тоталітарних режимів, наслідки злочинної діяльності яких досі пожинає людство.

Ігор ЛІСОДІД

Published on 14 November 2011