МНК відвідав Придністров`я

28-30 жовтня представники Молодіжного Націоналістичного Конгресу у складі офіційної делегації від Української Всесвітньої Координаційної Ради (УВКР) відвідали Придністровську Молдавську Республіку, де взяли участь в урочистостях з нагоди 20-річчя найбільшої української громади цього краю – Спілки Українців Придністров’я.

Делегація на чолі із головою УВКР Михайлом Ратушним, в складі представників Міністерства культури, Міністерства закордонних справ України, народних депутатів, артистів Національного хору ім. Г.Г. Верьовки відправилась до Тирасполя для того, щоб привітати діаспору українців у ПМР, яка налічує близько 30 тисяч активних членів.

В суботу, 29 листопада, в Палаці республіки міста Тирасполя відбулась урочиста церемонія відзначення Спілки. Захід проходив на високому рівні за участю Надзвичайного і Повноважного Посла України у Молдові та президента Придністровської Молдавської Республіки І. Смірнова, який виголосив привітання українською мовою, яка, до речі, є однією з трьох державних мов ПМР.

Під час урочистостей делегати з Києва та Тернополя вручили почесні грамоти та нагороди найактивнішим представникам української діаспори за розвиток української мови, культури, виховання молоді в дусі патріотизму до рідної землі, а також подарувала Спілці українську літературу, музику, збірки мультфільмів для дітей. Представниця Злученого Україно-Американського допомогового комітету Віра Принько передала українській громаді медичну та копіювальну техніку.

МНКівці також приїхали з подарунками: газети«ТЕРЕН», «Шлях перемоги» та журнал «Визвольний шлях» тепер читатимуть і в Придністров’ї.

Голова Спілки Українців Придністров’я ім. О. Бута Леонід Ткачук подякував всім присутнім гостям з України за привітання та зазначив: «Для нас, українців Придністров’я, кожен Ваш приїзд як «ковток свіжого повітря», після якого набираєшся неймовірної енергії на майбутню діяльність», - сказав Ткачук.

Голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу Сергій Кузан під час святкування також звернувся до представників діаспори: «Мені, як голові молодіжної націоналістичної організації, дуже приємно, що ви не забуваєте про своє українське коріння. Радісно було бачити та чути виступи талановитих дітей та молоді під час цього урочистого концерту. Я впевнився, що Спілка Українців Придністров’я виховує молоде покоління справжніх українців. Вдячний Вам за це. Слава Україні!».

30 листопада, у неділю, делегація побувала біля визначних для українців місць у ПМР: поклала квіти біля пам’ятника Івану Мазепі, загиблим козакам, а також відвідала Бендерську фортецю на території якої знаходиться Пам'ятний знак на честь 300-річчя Конституції Пилипа Орлика. Після цього учасники офіційної делегації попрямували назад, до Великої України.

Інформцентр МНК

Published on 9 November 2011