Він присвятив себе Україні

Днями на Тернопільщині відзначили сторіччя від дня народження одного з провідних теоретиків українського націоналізму, чільного діяча ОУН, автора фундаментальної праці «Ідея і чин України» Дмитра Мирона-Орлика.

У краєзнавчому музеї міста Бережани відбулася наукова конференція з нагоди річниці, у якій взяли участь краєзнавці та історики. З доповіддю виступив кандидат історичних наук Олег Вітвіцький. До заходу також долучився Андрій Левус, координатор Громадської ініціативи «Оновлення країни».

Під час свого виступу Левус наголосив на тому, що кожен український націоналіст має ретельно вивчити ідеологічну спадщину Дмитра Мирона-Орлика. Його праці є актуальними зараз - у період відродження українського націоналізму.

«Націоналізм є тією силою, яка змушує завжди бути мобілізованими. Орлик дав виклик тому часу, і дав розуміння нової ідеології. Саме завдячуючи Орлику, того часу в Україні вперше заговорили про націоналістичну економіку, про те, як насправді має виглядати держава. Принципи «Ідеї та Чину України» є базовими. Їх потрібно вивчати та реалізовувати на практиці кожному українцю», - зазначив Андрій Левус.

5 листопада мешканці села Рай, ветерани УПА Бережанського району, де народився та виріс Дмитро Мирон-Орлик, поклали квіти до пам’ятного знаку герою.

Святі отці УГКЦ відслужили поминальний молебень.

Краєзнавець, авторка книги «Рай на Бережанщині», Дарія Шатна десятки років досліджує життя Дмитра Мирона-Орлика. Вона відзначила, що подвиг героя має стати прикладом для молодого покоління українців.

«Він посвятив своє життя українській національній ідеї. Я вважаю, що сучасна молодь повинна йти цим же ж шляхом», - сказала краєзнавець.

Під кінець заходу усі його учасники завітали до місцевої столітньої школи, в який провів шкільні роки Дмитро Мирон-Орлик.

Прес-служба ГІ «Оновлення країни»

Published on 7 November 2011