Ним заразилася воля

3 листопада в Молодіжному кіноклубі МНК відбувся показ фільму «Загадка Норильського повстання», присвяченого Дню політв’язнів.

Зал кіноклубу було заповнено вщент, що і не дивно, адже режисер документального фільму Михайло Ткачук, який був присутній на кінопоказі, за його створення отримав премію імені Василя Стуса - 2007 р., і Національну премію України імені Тараса Шевченка - 2008 р Незважаючи на нагороди, фільм «Загадка Норильського повстання» не бере для показу жоден український телеканал.

«Мені навіть хтось жартома сказав: «Ти сам цей фільм зняв, сам змонтував, сам тепер його і дивишся», - із сумною усмішкою зазначив Ткачук. Він також розповів про особливості зйомки фільму, інтерв’ю з учасниками Норильського повстання та його роль в історії СРСР.

«Молоді хлопці та дівчата з України, які потрапили до Норильська, були переважно вояками й зв’язковими УПА, членами ОУН, що ще не встигли проявити себе під час повстанської війни. Тому вони показували все, на що спроможні, у Норильську. Існує навіть така думка, яку я також підтримую, що саме після «Повстання Духу» - як тепер називають ті події, і почався розпад Радянського Союзу», - сказав режисер.

Фільм завершився гучними оплесками глядачів та виступом Голови Молодіжного Націоналістичного Конгресу Сергія Кузана, який зкрив черговий кіноклуб МНК реплікою з фільму: «Про Норильськ можна було б забути, якби ним не заразилася воля…»

Прес-служба КМО МНК

Published on 4 November 2011