Презентація книги «Український виховний ідеал і національний характер» у Києві

У п’ятницю, 4 листопада, відбудеться презентація книги «Український виховний ідеал і національний характер» . Автором праці є шанований дослідник Омелян Вишневський, академік Академії Вищої Освіти України, професор Дрогобицького державного педагогічного університету ім.Івана Франка. Захід відбудеться за адресою Ярославів вал, 9 о 14:00.

Монографія «Український виховний ідеал і національний характер», присвячена пам’яті першого Голови Всеукраїнського педагогічного товариства ім.Г.Ващенка Анатолієві Погрібному, вийшла у 2010 році. З того часу вона завоювала популярність у широких колах педагогів, інтелігенції, патріотичних громадян.

У книзі розглядаються питання національної педагогіки, особлива увага приділяється концепціям розвитку дитини, описаним у працях К.Ушинського та Г.Ващенка. На основі ґрунтовного вивчення історичних джерел проводиться аналіз двох народів – українського та російського як антиподів у світогляді та практичній діяльності, що виходить із відмінних культурних, соціальних і географічних просторів. Виховання свідомої людини пропонується грунтувати на національному ідеалі любові до Бога та Батьківщини, служінню високій меті. Виділено роль громадської діяльності як способу соціалізації, що дає навики відстоювання власних поглядів і навчає поважати думку інших, допомагає молодим громадянам позбутися впливу чужої культури.

До участі у презентації запрошено заслужених працівників освіти, керівників навчальних закладів, громадських діячів, які присвятили своє життя вихованню української молоді.

Книга є практичним посібником для широкого кола читачів – усіх, хто прагне виховати дітей як гідних громадян, яскравих особистостей і щирих громадян.

Організаторами заходу виступили Всеукраїнське педагогічне товариство ім..Г.Ващенка, ГО «Ресурсний центр патріотичного виховання «Звитяга»» та благодійна установа «Центр Національного Відродження». Партнер – ІА «Українська інформаційна служба».

Published on 1 November 2011