До Дня політвязнів в кіноклубі МНК фільм "Загадка Норильського повстання"

3 листопада в молодіжному кіноклубі МНК відбудеться показ фільму "Загадка Норильського повстання", захід присвячений вшануванню Дня політв'язнів.

Що таке ГУЛАГ сьогодні знають всі в цілому світі... Натомість, менше світові відомо про життя в окремих таборах, розташованих по всьому колишньому Радянському Союзу. А це тому, що до середини ХХ століття мало хто повертався звідти живим, бо амністій для приречених, власне - приречених на смерть - не було. Щойно події 50-х років, які мали місце в цих таборах, дещо змінили ситуацію.

В травні 1953 року прапори, підняті над виробничою зоною Горстроя, сповістили населення Норильська про страйк політв'язнів Горлагу - Головного особо-режимного табору. Доведені до відчаю нелюдськими умовами життя беззбройні в'язні повстали і ствердили, що людську гідність перемогти не можливо. Одночасно застрайкувало біля 20 тисяч в'язнів, серед яких майже 70 відсотків становили українці-вояки УПА і члени ОУН, які очолили цей спалах волі... "Повстання духу", як потім історики назвуть цей страйк, продовжувався 69 днів, майже стільки, скільки тривала Паризька комуна...

А далі була Воркута, Кенгір, скасування ГУЛАГу, хрущовська відлига, шістдесятники...

Цю маловідому і героїчну сторінку в історії України відкриває наш фільм. Численні його учасники з України, Грузії, Естонії, Канади, Латвії, Литви, Польщі і Росії згадують те "гаряче літо 1953 року", проводячи деякі паралелі з Майданом 2004 року.

Режисер Михайло Ткачук за створення серіалу "Загадка Норильського повстання" отримав премію імені Василя Стуса - 2007 р., і Національну премію України імені Тараса Шевченка - 2008 р.

3 листопада (четвер) о 19:00 чекаємо Вас за адресою: м. Київ, вул.Ярославів вал, 9 (ст. метро Золоті Ворота).

Вхід вільний!

Організатор: Київський осередок Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

Контакти:
- 0961883793 (Іван);
- 0633766308 (Оксана)

Published on 31 October 2011