У свято Покрови посвячували у козачат та вшановували українських лицарів

З нагоди відзначення Дня українського козацтва та УПА в стор ожинці на Буковині групу школярів прийняли до лав козачат. Хлопчикам вручили символ козацької слави та величі гетьманів – козацькі булави.

Перед врученням таких символічних нагород майбутні козачата урочисто присяглись вивчати історію та традиції нашого народу, чесно і віддано служити йому в ім’я становлення незалежності та процвітання України. А ще – пообіцяли дотримуватись заповідей, які дійшли до наших часів з козацької доби.

Вручили козацькі булави, як вияв пошани, і священнослужителям, який відправляли святковий молебен з нагоди величного свята – Покрови Пресвятої Богородиці: благочинним району, отцям Михайлу Смоляку і Петру Андрійчуку, а також ієрею, настоятелю церкви Різдва Пресвятої Богородиці, отцю Петру Черепюку з Гільчі. Душпастирі молилися про єднання нації та єдину помісну церкву перед величним образом Пресвятої Богородиці, який вони разом із хоругвами під співи церковного хору принесли на центральний майдан міста з храму Різдва Пресвятої Богородиці.

Взяли участь в урочистостях з нагоди Дня українського козацтва та УПА і представники політичних партій та громадських організацій міста. З вітальним словом звернулися до присутніх голова обласного товариства політв’язнів та репресованих Ірина Войцехівська, голова районної організації політичної партії ВО «Батьківщина» Катерина Гуцуляк та благочинний району, настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці, отець Михайло Смоляк. Катерина Гуцуляк наводила алегорії колишніх «репресійних» років з нинішнім часом та закликала до об’єднання українців. Ірина Войцехівська розповідала про боротьбу УПА за незалежну, соборну українську державу та участь у визвольній боротьбі дітей, більшість з яких були зв’язковими.

Присутніх розчулила розповідь голови обласного товариства політв’язнів та репресованих про восьмирічну дівчинку Ганнусю, яка на Галичині спасла від смерті близько сотні повстанців. За словами Ірини Франківни, коли село оточили НКВДисти, мати Ганнусі вплела в її косу записку про небезпеку і наказала гнати пасти гусей. Сказала дівчинці: «Зайди до вуйка (що належав до вояків УПА) і скажи, щоб обов’язково розплів твою косу». Так, визволителі України і спаслись від неминучої смерті.

Активну участь у заході взяв і співголова обласного громадсько-політичного об’єднання «Українська справа» Юрій Маринич. Він безкоштовно роздавав книги патріотичного змісту присутнім.

Під синьо-жовтими, червоно-чорними прапорами, а також прапорами політичних партій «Батьківщина», «Фронт Змін», «Народний Рух України», «Удар» зібралися близько двохсот небайдужих. Пісенними виступами їх зігрівали в холодну, морозяну пору хор «Гомін Буковини», який виконував козацькі та патріотичні пісні. А вчитель зі Сторожинеччини Марія Кордубан прочитала присутнім власний вірш.

Опісля урочистостей до Сторожинця навідались зі святковою програмою пластуни Станиці Чернівці.

– Не зважаючи на дощову, а часом і сніжну погоду до святкувань долучилися дівочий підготовчий курінь УПЮ ім. Ірини Вільде та хлоп’ячий ім. Петра Войновського, – розповіла координатор Національної скаутської організації України «Пласт» на Сторожинеччині Генрієтта Беух. – Неймовірний майстер-клас з бойового-гопаку провів пластовий приятель Олег Кипенюк. Згодом відбувалося жеребкування та розподіл команд на квест. Команди з натхненням бігали по місту, насолоджуючись його краєвидами і неймовірною кількістю зелених насаджень. Діти перевіряли свої знання з історії козацтва, української повстанської армії та свята Покрови Пресвятої Богородиці, показували свої акторські та спортивні здібності, а також фотографувались біля додаткових точок квесту.

Олеся ДЛУЖАНСЬКА

Published on 24 October 2011