Учням про Героїв України

10 жовтня 2011 року у Львові розпочався цикл навчально-освітніх заходів «Шкільна акція», який триватиме до кінця цього року і охопить близько 20 шкіл. Організатором є львівський осередок Молодіжного націоналістичного конгресу.

На Львівщині 2011 рік проголошено роком коменданта УВО, Голови Проводу ОУН полковника Євгена Коновальця. Цьогоріч виповнилось 120 років від дня його народження.

Члени МНК в рамках «Шкільної акції» проводять відкриті уроки в десятих класах. Під час шкільної години учням показують фільм «Українські державники. Євген Коновалець» (2008), проводять вікторину із призами для найуважніших та ознайомлюють учнів з діяльністю МНК.

Щоб зацікавити учнів, в рамках фестивалю «Покрова», який організовувався львівською молоддю, 15 жовтня 2011 року відбулась мандрівка на гору Лопата. Її висота 1210,9 метрів. У 1944 році на цьому місці відбувся десятиденний бій між УПА та об’єднаними німецько-угорськими військами. Підняття на вершину здійснило і троє десятикласників.

«Чому саме десятикласники? Та тому, що це саме той період, коли формується особистість, світобачення молодих українців. Це - цільова аудиторія, яку ще можна навчити любити та поважати свою країну, щоб в майбутньому з них виросли ті, які не шкодуватимуть сил для її розвитку та захисту» - сказав член ЛОО МНК Павло Дацків.

З досвіду вже проведених уроків варто зазначити, що більшість школярів із захопленням дивляться фільм та ролик про діяльність організації, беруть активну участь у вікторині.

«Головна мета нашої акції - зацікавити учнів громадською діяльністю, навчити їх любити українське, показати та розповісти правдиву історію, а не ту, яку пропагує наша влада. Думаю, на цьому наші заходи не зупиняться, і «Шкільна акція» переросте в постійний проект, адже в минулому України є ще багато подій та постатей, про які потрібно детальніше розказати. Впевнена, що це сприятиме тому, щоб молоді люди росли українськими патріотами!» - наголосила координатор заходу, член ЛОО МНК Леся Гавришко.

Прес-служба ЛОО МНК

Published on 24 October 2011