ЗАЯВА громадсько-патріотичного об’єднання «Українська справа» з приводу поширення в українських ЗМІ передруку статті кандидата у Президенти Росії Володимира Путіна

У жовтні у регіональних виданнях низки областей України були розміщені матеріали, що є передруками пропагандистської статті керівника уряду, кандидата у президенти Російської Федерації Володимира Путіна, яку він написав спеціально для російського видання «Известия». Статті з близькими чи, навіть, ідентичними назвами з’явились у друкованих виданнях більшості областей.

За приблизними підрахунками, розміщення такої кількості, безперечно, проплачених, матеріалів обійшлось замовникам у суму не менше 20 млн. доларів США.

Стаття В. Путіна, що присвячена перспективам інтеграційних процесів на євразійському просторі, є, фактично, частиною передвиборчої кампанії кандидата у президенти Росії. Тож не може не насторожувати факт масового поширення даної статті в українських ЗМІ. А особливо насторожує розміщення іноземних пропагандистських текстів на шпальтах місцевих друкованих ЗМІ, які не можуть собі дозволити розкоші безоплатного розміщення матеріалу не місцевого і навіть не національного значення на цілий розворот!

Вважаємо, що проти України проведена спланована інформаційна атака, ініційована іноземними замовниками, з метою впливу на формування громадської думки.

ГПО «Українська справа» висловлює свою глибоку стурбованість з цього приводу.

Ми вважаємо неприпустимим для національної безпеки ситуацію, за якої іноземні сили за допомогою фінансових ресурсів намагаються вплинути на громадську думку в Україні.

Ми звертаємо увагу державних органів безпеки на дану ситуацію і просимо вживати заходів для недопущення використання українських ЗМІ, як інструментів іноземної пропаганди. Водночас, ми звертаємось до редакторів та журналістів українських медіа пам’ятати про національні інтереси нашої держави та шанувати власних читачів, не перетворювати їх на об’єкт інформаційної війни, не забувати про соціальну відповідальність ЗМІ перед суспільством та працювати відповідно до норм журналістської етики.

Published on 21 October 2011