Молодь пройшлася столицею маршем, вимагаючи доступне житло

В суботу, у Києві, молодіжні громадські організації провели «Марш безквартирної молоді», який був ініційований громадянською ініціативою «Молодіжна варта».

Головні вимоги активістів - зменшення вартості іпотечних кредитів для молоді, збільшення фінансування будівництва, будівництво студентських та аспірантських гуртожитків, зміна умов кредитування житла для родин. Всі ці вимоги мають на меті лише одне - покращити доступ молоді до житла.

Під час заходу декілька сотень учасників – молоді родини, студенти, активісти громадських організацій, сім’ї з «проблемними» кредитами на житло – пройшлися маршем від Київської міської державної адміністрації через Кабінет Міністрів України до Верховної Ради з ложками, каструлями, кружками та плакатами із закликами до влади виконувати свої обіцянки.

Біля кожної з будівель молоді люди залишили цеглину, перев’язану стрічкою з бантиком як свій внесок в будівництво житла для молоді та лопали кульки, що символізували невиконані депутатами обіцянки.

«Представники провладної Партії регіонів обіцяли нам доступні кредити в розмірі 5-7%, соціальне житло, Президент Віктор Янукович казав, що зробить все, аби житло коштувало 4000 грн. за квадратний метр. Але хіба щось було виконано з обіцяного?» – задається питанням один з організаторів акції, член національного комітету «Молодіжної варти» від Молодіжного Націоналістичного Конгресу Сергій Пархоменко.

«Щоб взяти кредит на житло у банку хоча б під 16-20% річних, молода людина має отримувати зарплату щонайменше 5 тис. грн. Це реально за нинішніх обставин? Ні! Як показує статистика, понад 50 відсотків молодих сімей, я вже не кажу про самотніх осіб, не можуть дозволити собі таке задоволення. Якщо влада і далі так нахабно буде ігнорувати вимоги своїх громадян, то вона отримає масштабні акції протесту по всій країні», – додав Сергій Пархоменко.

Нагадаємо, Марш безквартирної молоді проводиться вже другий рік поспіль. В ньому традиційно беруть участь ФРІ, МНК, СІМ, Молода Просвіта, Студентська спілка «Студентський актив», Студентське братство «Дельта ксі», Спека, Дебатна Академія та інші провідні молодіжні громадські організації України.

Published on 18 October 2011