Урочистості в Старому Угринові.

Цьогоріч, 14 жовтня, минає 69 років з часу створення УПА. Впродовж 20 років в Старому Угринові, що на Калущині, традиційно збираються представники влади, художні колективи, школярі, місцеве населення, гості та запрошені, щоб відзначити чергову річницю створення УПА та вшанувати тих, чиї імена, викарбувані золотими літерами, надовго залишаться в нашій історії та людській пам’яті, вклонитися тим, хто не дивлячись на пережиті роки, на пройдені нелегкі шляхи, ще можуть приїхати на такі зустрічі. Жодного разу святкування не проходило без представників Калуської станиці Братства вояків ОУН-УПА.

Як і попередні, цьогорічне свято розпочиналось Богослужінням в каплиці Святої Покрови, що була невід’ємною частиною парохіальної садиби о. Андрія, після якого уся церковна церемонія урочистим походом перейшла до підніжжя бронзового пам’ятника Степану Бандері і місцевий парох о. Ярослав Мельничук відправив панахиду за упокій родини Бандер і усіх тих, хто поклав своє життя на жертовний вівтар української державності.

Пролунав гімн і урочисту частину святкування було відкрито. До підніжжя пам’ятника Провідника ОУН лягли квіти від представників влади і політичних організацій.

До присутніх з вітальним словом звернулись голова Калуської районної ради Василь Дзундза, заступник голови Калуської районної державної адміністрації Ольга Курпіта, голова Калуської станиці Братства вояків ОУН-УПА Степан Петраш, голова міськрайонної організації Конгресу Українських Націоналістів Олег Кушлик та ін.

Своїми виступами присутніх вітали народний аматорський фольклорний колектив «Візерунок» Народного Дому села Середній Угринів (кер. Оксана Герус), Володимир Василів та Володимир Кушнір, вокальне тріо «Друзі» (кер. Володимир Василів) Народного Дому селища Войнилів, фольклорний колектив Народного Дому села Грабівка (кер. Ніна Джус).

Озвучення заходу, як і багатьох інших дійств, які проводяться на території музею, взяли на себе працівники відділу культури Калуської РДА.

Після закінчення святкування, працівники музею запросили усіх присутніх на перегляд експозиції, де для всіх бажаючих проводились екскурсії.

Науковий співробітник Музею Любов Іванюк

Published on 17 October 2011