Заява Проводу ОУН(б) щодо політики Росії відносно Об’єднання Українців Росії

Ситуація, яка розгорнулася навколо громадської організації «Об’єднання українців Росії» є ілюстрацією того, яку політику веде Кремль відносно сусідніх держав та їх національної самобутності.

Нагадаємо, два роки тому російський Мін'юст обмежив діяльність Об'єднання українців Росії. У відповідь на це у травні 2011 року відбувся 6-й позачерговий з'їзд ОУР, на якому статутні положення ОУР було приведено у відповідність із законодавством РФ. Однак суд розцінив виступ колишнього співголови ОУР Валерія Семененка у програмі «Свобода думки» як порушення припису про обмеження діяльності організації. Остаточне рішення у цій справі має бути прийняте найближчим часом Тверським судом РФ.

Провід ОУН (б) вважає дії судової влади Російської Федерації відносно Об’єднання українців Росії політичним замовленням, метою якого є нищення українського громадського руху як фундаменту національної самобутності українців, що проживають у діаспорі. У такому разі політика Російської Федерації стосовно інших національностей, що проживають на її території, не відповідає нормам міжнародного права.

Провід ОУН (б) закликає МЗС і перших осіб України взяти справу під свій контроль, вжити рішучих заходів проти позиції Москви у даному питанні та не обмежуватися скупими коментарями. Справа ОУР – це не справа окремої громадської організації, але справа української громади в цілому. Відстояти права Об’єднання українців Росії – справа честі керівництва України та всієї української спільноти.

Провід ОУН (б)

Published on 12 October 2011