Пам’ятаймо про злочини тоталітаризму

Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького» відвідав радник посольства Канади в Україні Грегорі Лемермейєр. Він ознайомився з експозицією музею та поспілкувався з директором Національного музею-меморіалу Русланом Забілим і членом наглядової ради Володимиром В’ятровичем.

Грегорі Лемермейєр наголосив на великому значенні висвітлення злочинів тоталітаризму для становлення демократії в Україні.

Пан Лемермейєр цікавиться музеєм, адже Канада слідкує за демократичними процесами в Україні загалом, і за розвитком Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» зокрема. Пан Лемермейєр оглянув музей, висловив інтерес до стану справ із кримінальним переслідуванням істориків, які досліджують визвольний антитоталітарний рух, тиском на Руслана Забілого і працівників музею.

Представник Посольства Канади з інтересом розпитував про Костя Цьмоця, із родини якого походить дружина пана Лемермейєра. Цмоць — обласний референт Служби безпеки ОУН Дрогобиччини, який у 1942 році, під час німецької окупації, визволив із в’язниці на Лонцького провідних членів українського підпілля Ярослава Старуха та Дмитра Грицая.

Руслан Забілий, директор музею, зазначив: «"Тюрма на Лонцького" є символом пам’яті тисяч родин про їх близьких, котрі стали жертвами злочинних політичних режимів, і ця пам’ять зосереджена не лише в Західній Україні, навіть не тільки в Україні, але й по всьому світу. Музей відвідують тисячі людей, і серед них багато іноземців, які завдяки "Тюрмі на Лонцького" по новому дивляться на світову історію».

Нагадаємо, що в жовтні минулого року Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» відвідав прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер, який зазначив, що добре поінформований про тиск на історика Руслана Забілого та працівників музею, і саме це стало однією з причин його приїзду до Львова у музей «Тюрма на Лонцького». Цим пан Гарпер засвідчив підтримку процесам відновлення національної пам’яті та подолання тоталітарного минулого в Україні.

Прес-служба ЦДВР

Published on 30 September 2011