Створено Громадський комітет вшанування пам‘яті жертв Бабиного Яру

21 вересня 2011 року в приміщенні Київської міської організації товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса відбулись збори новоствореного Громадського комітету вшанування пам‘яті жертв Бабиного Яру, до якого ввійшли відомі науковці, представники політичних партій та громадських організацій, зокрема Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

Під головуванням Миколи Яковини та Романа Круцика зборами було проект відповідної заяви, в якій зокрема йдеться про те, що комітет обстоює об‘єктивний, науково обґрунтований підхід визначення Бабиного Яру, як Братської могили людей різних національностей, віросповідань та ідеологічних поглядів – жертв тоталітарних режимів.

Голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу С. Кузан наголосив на однобокості урядового плану заходів, приурочених до 70-х роковин трагедії Бабиного Яру: «Неприпустимим є принцип сегрегації, тобто штучного відокремлення однієї групи населення від цілого, який зараз застосовується урядовим оргкомітетом на чолі з прем’єр-міністром М. Азаровим, акцентуючи увагу на виключності трагедії єврейського народу. Адже в Бабиному Яру було винищено й поховано людей не лише єврейської національності, а десятки тисяч українців, росіян, ромів і поляків. Поділ мучеників нацизму за походженням і складом крові на гідних поминання та другорядних, є ганебним та недостойним керівника українського Уряду».

Комітет продовжує традицію, започатковану українською опозиційною інтелігенцією, яка 29 вересня 1966 року, в 25-ті роковини розстрілів у Бабиному Яру, провела багатотисячний скорботний мітинг, на якому виступили Іван Дзюба і Віктор Некрасов.

Згодом Іван Дзюба писав про це так: «Темні людиноненависницькі сили чомусь для своїх моторошних злочинів прагнуть обрати благословенні місця природи – певно, з інстинкту наруги над духом життя. Так, чудова окраїна Києва – Бабин Яр стала місцем, куди більшовицька влада потай скидала жертви Голодомору 1933 року». Чорну справу продовжили нацисти, які обрали Бабин Яр місцем «остаточного вирішення єврейського питання», а водночас, як пише І. Дзюба, - «розправи з усіма політичними противниками та з непокірними людьми різних національностей, не в останню чергу – українцями, серед яких і наша видатна поетеса Олена Теліга».

9 вересня 2011 року, у четвер, за ініціативою Громадського комітету, у Бабиному Яру відбудеться покладання квітів і панахида за участю людей різних віросповідань.

Інформцентр МНК

Published on 21 September 2011