Експедиції в «Глибокий потік» продовжуються…

На сайті історико-меморіального музею Степана Бандери та в пресі нещодавно розміщувалась інформація про початок робіт по відновленню криївки в урочищі «Глибокий потік», яка знаходиться на межі сіл Старий Угринів та Бережниця. Саме ця криївка була останнім прихистком Крайовому провіднику ОУН «Захід-Карпати» Степану Слободяну – «Єфрему» та ще семи підпільникам, серед яких була дружина «Єфрема» Марія Німа – «Марта».

Обов’язком усіх свідомих українців є відродження пам’яті про борців за нашу державність і прикладом цього є місце загибелі «Єфрема» і його оточення. Ще в 1991 році на цьому трагічному місці було встановлено залізний хрест і з того часу жителі Бережниці та Старого Угринова щорічно, наприкінці листопада, збирались із представниками духовенства, щоб поминальною панахидою вшанувати тих, хто жертвуючи власним життям, намагався вибороти державність України.

17 вересня 2011 року було здійснено другий етап (перший проходив 6 вересня) експедиції по відновлені криївки. Ініціаторами такої справи стали працівники історико-меморіального музею Степана Бандери та Староугринівський осередок історико-просвітницького товариства «Меморіал». Активну участь у відновлювальних роботах беруть президент осередку міжнародної федерації бойового Гопака в Івано-Франківській області Віктор Павлів, Олександр Вашкевич, представник Історичного клубу «Холодний Яр» на Івано-Франківщині Станіслав Власов, голова Івано-Франківської обласної організації СУМ в Україні Володимир Климентій та сумівець Василь Ільницький.

Учасниками відновлювальних робіт знайдено чимало речей, які є свідками підпільної діяльності: батарея акумуляторна, ніж, покришка від харчового бідона, лопатка саперська, а також значна кількість використаних гільз вогнепальної зброї. Всі ці речі, після опрацювання, стануть експонатами музею Степана Бандери.

В процесі відновлювальних робіт весь час прослідковувались залишки обгорілих дерев’яних конструкцій криївки.

В планах ініціаторів – цілковите відновлення криївки. Роботи ще чимало, і тому звертаємось до всіх небайдужих та зацікавлених осіб взяти участь у відновлювальних роботах для збереження пам’яті для майбутніх поколінь.

Любов Іванюк

Published on 26 September 2011