В Україні йде згортання демократії

Про це заявив в Івано-Франківську під час прес-конференції голова Організації Українських Націоналістів (бандерівців), генеральний секретар Світового конгресу українців Стефан Романів.

— Ми не приїхали, щоб когось вчити чи проповідувати, — наголосив Романів. — Ми приїхали з відвертою і відкритою дискусією про ті виклики, перед якими стоїть Україна, та про те, як нам на них відповісти. Лише об’єднавши наші можливості, можливості українців всього світу, ми зможемо запропонувати альтернативу суспільству та можливість долучитися кожному.

Головний бандерівець вважає, що нині українців намагаються штучно розділити, а насправді поділ України на схід і захід — це не більше як міф. Адже і в Донецьку, і в Харкові, і в Львові, і в Івано-Франківську люди живуть одними і тими ж проблемами. Проте всюди є певні побоювання через те, що сьогоднішній режим тисне на різні структури і йде згортання демократії. На підтвердження цього Стефан Романів наводить висновки незалежної організації «Фрідом хаус». Він також неабияк стурбований тим, що українською освітою керує Дмитро Табачник. «Як можна говорити про здорову українську освіту, належне виховання української дитини, коли міністром освіти є Табачник, який переписує історію. Президент України давно мав би зреагувати на дії такого міністра», — звернув увагу Стефан Романів.

«Ми шукатимемо українську альтернативу і будуватимемо український світ. Адже якщо будуть український бізнес, українська освіта, українська наука, українські профспілки, українські церкви, тоді буде здорова Україна. Тому наше завдання нині — не плакати і нарікати, а шукати і знаходити цю альтернативу. Ми повинні будувати таку Українську державу, в якій українець зможе визначитися як бізнесмен, освітянин, науковець тощо», — підсумував лідер націоналістів.

Оксана ПРОЦЮК

Published on 22 September 2011