ЄДНАЙМОСЯ, БРАТТЯ! Керівник українського національного руху Стефан Романів днями побував у Стаханові

Генеральний секретар Світового конгресу українців та голова проводу Організації українських націоналістів, відомий політичний діяч Стефан Романів відвідав 10 вересня місто Стаханов. Зустріч проходила в рамках заходу «Українська альтернатива: «Відкритий діалог»» і мала на меті зламати міфи про Донбас, показати штучність поділу країни на схід та захід, стерти непорозуміння та донести думку про єдність українців не тільки в межах України, а й усього світу.

В цій місії пана Стефана супроводжували молоді громадські діячі та ідеологічні побратими: редактор газети «Шлях перемоги», публіцист та історик Віктор Рог, голова Центру національного відродження Тарас Рондзістий, представник Української інформаційної служби Андрій Вальчишин, голова Міжнародної профспілки «Народна Солідарність» Олексій Кляшторний, голова Молодіжного націоналістичного конгресу Сергій Кузан та голова Луганського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Володимир Семистяга, який, користуючись нагодою, вручив почесні відзнаки голові Стахановської ланки «Просвіти» Ніні Семенівні Гейко та редактору новоствореного громадсько-освітнього часопису «Козацька варта» Віктору Козлову.

«Відкритий діалог» з громадськістю Стаханова та гостями з міст регіону відбувався в кінотеатрі «Мир», справжньому осередку української культури та козацького духу, де приймаючу сторону очолював генерал-хорунжий, отаман Східного українського козацтва Сергій Борисенко.

На зустрічі були також присутні студенти педагогічного коледжу, власне, на їх аудиторію і було спрямоване звернення пана Стефана та запрошення до спілкування. І хоча студентів довелось трохи розворушувати і майже спонукати до спілкування з їхніми однолітками з числа делегації, у обох сторін залишились по зустрічі лише позитивні враження, а у пана Стефана ще й задоволення від того, що молодь прагне розібратись в найбільш політизованих питаннях, наприклад, провокації 9 травня у Львові, визначитись щодо постаті Степана Бандери та закриття шахт на Донбасі. По закінченні «Відкритого діалогу» спраглі до знань молоді люди отримали від гостей достатньо друкованої інформації, щоб зробити в певних темах власні висновки.

Лишається додати, що «Українська альтернатива», окрім Стаханова, прокотилась також Харковом, Луганськом, Донецьком, Запоріжжям, Дніпропетровськом та Кривим Рогом.

Катерина Сопова

Published on 19 September 2011