Українські ВНЗ не одержали студентські квитки через монополію приватної фірми?

У Києві відбулася прес-конференції "Хто винуватий у відсутності студентських квитків і чому студентів позбавили державних пільг?", на якій були присутні представник Асоціації керівників органів студентського самоврядування Києва Артем Нікіфоров, заступник гендиректора ІА "Наш Продукт" Олег Руденко, Голова секретаріату Молодіжного націоналістичного конгресу Катерина Аврамчук.

"Сьогодні фактичним власником державної системи ІВС "Освіта", де зберігаються дані студентів, абітурієнтів і випускників, є приватне комерційне підприємство. Міносвіти віддало йому ведення бази даних, персоналізацію студентських і дипломів. Це підприємство - ЗАТ "НДІ ПІТ"("Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій")", - заявив у рамках прес-конференції заступник гендиректора ІА "Наш Продукт" Олег Руденко.

За словами Олега Руденка, Міносвіти звело свою функцію винятково до фінансування процесу.

Сьогодні, повідомив він, видано лише 124 тис. студентських квитків, у той час як на перший курс всіх ВНЗ України зараховано 216 тис. студентів. Багато хто з них залишається без посвідчень, а значить - без належних їм пільг і знижок.

"Ми звернулися за коментарями до більш ніж 40 ВНЗ. У багатьох з них коментувати ситуацію відмовилися, десь нервували. Але в багатьох регіональних університетах визнали, що проблема дійсно існує. При цьому заявки на виготовлення документів були сформовані й відправлені ще в серпні. Тобто, заяви про те, що в ситуації з дефіцитом студентських винувате керівництво навчальних закладів, не відповідають дійсності", - розповів Олег Руденко.

По існуючій нині системі, виготовлення студентських квитків віддано на відкуп приватному підприємству, монопольне положення якого ставить під загрозу стабільну ситуацію в системі освіти. При цьому Міносвіти абсолютно не контролює виробництво студентських і дипломів, більше того - залежить від дій приватного ЗАТ "НДІ ПІТ".

Крім того, нагадав він, ЗАТ "НДІ ПІТ" ("Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій") є учасником можливої схеми виробництва фальшивих дипломів про вищу освіту.

"Інформагентство займається розслідуванням сфери виробництва документів системи МОН уже півтора роки. Результатом стало порушення кримінальної справи по виявлених нами фактам, одним з фігурантів якого є приватна компанія ЗАТ "НДІ ПІТ"", - відзначив заступник гендиректора ІА "Наш Продукт".

Published on 15 September 2011