Заява українських громадських організацій щодо незаконного захоплення культурно-освітнього центру Харківського міського товариства “Спадщина”

2 вересня 2011 року харківська влада провела злочинну спецоперацію щодо української громади міста. У протиправній, брутальній формі, усупереч чинному законодавству понад п’ятдесят осіб – представників харківської міської ради, департаментів виконкому міськради, представників різних комунальних служб із відповідною технікою у супроводі міліціянтів та переодягнутих представників силових структур, прокуратури, приватних охоронних структур та державної виконавчої служби – провели силове захоплення офісу культурно-освітнього центру найстаршої в краї української громадської організації Харківського міського культурологічного товариства «Спадщина» (Харків, вул. Сумська, 44/2). Усього в захопленні приміщення безпосередньо брали участь понад тридцять осіб у цивільному, понад двадцять – у міліційних строях, ще близько тридцяти міліціянтів перебували поруч у кількох десятках метрів за рогом будинку напоготові, також два автобуси з міліціянтами стояли неподалік, готові вивозити людей, котрі чинять опір. Без відповідних документів, працівники державної виконавчої служби Київського району м. Харків, грубо порушуючи закон, використовуючи нечинну постанову про порушення впровадження щодо виселення, брутально відкидаючи людей, котрі стояли на захисті приміщення перед входом у будівлю, захопили весь під'їзд та виставили охорону на вході. Попри опір громадськості, рейдерам удалось болгаркою та іншими інструментами відкрити вхідні залізні двері та внутрішні двері до інших кімнат. Під охороною людей у цивільному та “правоохоронців”, не обмежуючи себе в погрозах і брутальних висловах, вони почали виносити майно організації з приміщень ХМТ “Спадщина”. На вулиці опинились меблі, комп’ютерна техніка, архівні фонди, унікальне бібліотечне зібрання видань, історичні архіви та інше громадське майно.

Товариство “Спадщина” перебуває в судових тяжбах з Управлінням комунального майна та приватизації департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради понад два роки, його постійно намагаються виселети. І хоча дійсно був програний господарський суд першої та апеляційної інстанції, проте не було повідомлено про призначення державних виконавців й ними не було винесено відповідної постанови, що є відверто злочинним порушенням закону України “Про виконавче провадження”. Крім того, справу щодо виселення розглядає Вищий господарський суд України. Товариство неодноразово повідомляло ЗМІ, державні та громадянські інституції про очевидну заанґажованість судів щодо замовних рішень у цій справі.

Рейдерське захоплення посадовцями муніципалітету приміщення останнього в Харкові незалежного культурно-освітнього центру товариства “Спадщина”, який об’єднував українські молодіжні й культурологічні організації, Спілку української молоді, освітні курси, студії, кобзарську майстерню, Український медійний центр, редакцію газети “Український простір”, стало важливою стратегічною акцією харківської влади щодо зачищення міста від українських громадських інституцій напередодні виборчих перегонів. Тепер громадський актив впливових і ефективних на Харківщині структур, які проводили незалежну культурно-просвітницьку роботу, були ініціяторами та реалізаторами багатьох творчих проєктів, освітніх заходів, що виконували важливу роль у становленні громадянського суспільства та підтримці міжнаціонального ладу на Харківщині позбавлений приміщення і матеріяльно-технічної бази

Протиправне захоплення культурно-освітнього центру товариства “Спадщина” наочно демонструє аґресивно-репресивну політику харківського керівництва щодо демократичних сил реґіону й виявляє його ворожість і зневагу до конституційних прав української громадськості Харківщини.

Висловлюємо свій рішучий протест щодо протиправних і дискримінаційних дій Харківської міської влади, Харківської обласної державної адміністрації до української громади краю й вимагаємо повернення приміщень, які законно належать культурно-освітньому центрові Харківського міського товариства «Спадщина» за адресою: Харків, вул. Сумська, 44/2.

Закликаємо посадовців, депутатів усіх рівнів, громадсько-політичних діячів, усе свідоме громадянство України, світову українську спільноту не допустити розгортання на Харківщині антиукраїнської кампанії й підтримати боротьбу української громади Харкова за законні права культурно-освітнього центру Харківського міського товариства “Спадщина”.

Голова Харківського міського товариства “Спадщина” Валерій Дяченко

Голова правління Фонду національно-культурних ініціатив ім. Гната Хоткевича Костянтин Черемський

Від проводу Харківської крайової організації Спілки Української Молоді Андрій Храбустовський

Від Харківського кобзарського цеху Сергій Чурай

Заступник голови ХОО Конґресу української інтеліґенції заслужений працівник освіти України Микола Зубков

Published on 5 September 2011