23 спогади про Славу

Належиться подякувати Марії Чепіжко за реалізацію вартісного проекту у формі книги спогадів про Голову Проводу Організації Українських Націоналістів Славу Стецько під назвою «Слава Стецько донька української нації».

До збірки увійшли спогади Івана Губки, Романа Круцика, Марії Базелюк, Лесі Брацюнь, Володимира Сергійчука, Віктора Рога, Бориса Кожина та ряду інших людей, котрі співпрацювали з пані Славою в часи її політичної діяльності в Україні.

«Знайомство з книгою дозволить ще раз переглянути сторінки поки що невеликої історії нашої державності, більш прискіпливо переглянути факти швидкоплинного буття, переосмислюючи його. Для когось це може виявитися гіркою пігулкою, а для когось – відправною точкою на тернистому, але благословенному шляху любові і поваги до своєї землі, до свого народу», - зазначено в редакційній передмові.

Ось фрагменти двох спогадів: «Пані Слава була для багатьох, хто її знав, взірцем і прикладом багато у чому. Та найважливіше, напевно, що запам’яталося мені, це її живий приклад вміти залишатися Людиною в найскладніші хвилини життя: не зневіритися, не знеохотитися йти вперед, не змаліти душею». (Леся Брацюнь) «Я часом думаю, чи є хтось із сучасників, хто на неї схожий. І не обов’язково, щоб це була жінка. Кого б я міг назвати, хто мав би таку твердість духу й витримку? На жаль, нема, і в тому я твердо переконаний. Прикро, але сьогодні важко знайти таких людей, як вона. Це була людина своєї епохи, і знайти когось нині… Нема, та й годі. У неї навіть не виникало такої думки, як піти на заслужений відпочинок!» (Роман Круцик)

Василь БЕРЕЗА

Published on 2 September 2011