Геть Табачника!

Напередодні 1 вересня у Львові відбулися традиційні серпневі наради вчителів львівських шкіл. Зокрема, під час однієї такої наради за участю вчителів історії було прийнято заяву щодо загрозливих тенденції в освіті. У ній вчителі висловлюють занепокоєння діями міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на чолі з Дмитром Табачником. Історики Львова вимагають припинити русифікацію та радянізацію української історії та негайно звільнити Дмитра Табачника. Заяву було прийнято одноголосно. Ініціаторами прийняття документу виступили члени ГПО «УКРАЇНСЬКА СПРАВА».

Подаємо текст заяви повністю.

З А Я В А

Вчителів історії міста Львова з приводу загрозливих тенденцій в освіті, зокрема у вивченні історії України, які цілеспрямовано впроваджує міністерство освіти і науки, молоді та спорту України на чолі з Д.Табачником.

Ми, вчителі історії м. Львова, обурені тою політикою, яка ведеться в освітній галузі, зокрема у вивченні історії України.

А саме:

- Повернення до оцінок історичних явищ, особистостей, термінології, притаманних російській та радянській історіографії.

- Нав`язування стереотипів і міфів російської та радянської доби.

- Скорочення годин на вивчення історії.

- Применшення значення вивчення історії України при складанні ДПА,ЗНО, вступі на магістратуру, що не сприяє формуванню в молоді українського патріотизму.

- Невідповідність діючих підручників щодо програм, які часто змінюються.

- Відсутність сучасних якісних підручників з історії України, хрестоматій, карт та атласів.

- Відсутність цілісної, логічної концепції у вивченні історії України.

Вимагаємо від міністерства та його очільника Д.Табачника припинити русифікацію та радянізацію української історії, підняти статус предмета історії України до належного рівня, збільшити кількість годин при вивченні історії, а також при написанні нових підручників здійснювати широке обговорення із спеціалістами – практиками.

А від президента та прем’єр-міністра вимагаємо негайного звільнення Д.Табачника з посади міністра освіти і науки, молоді та спорту України.

29 серпня 2011 року м. Львів

Published on 1 September 2011