Вітання Проводу ОУН (б) з нагоди 20-ліття Української держави

Шановні українці та українки!
Провід ОУН (б) вітає Вас із двадцятою річницею незалежності України.

Самостійна українська держава, здатна відстояти власні інтереси на міжнародній арені, добробут і права кожного громадянина, була тим ідеалом, за який змагалися протягом усього часу існування української нації. Особливо багатим на героїчні події стало минуле століття, яке вписало в дороговказ нащадкам гідні до наслідування вчинки українських патріотів під час війни за незалежність 1917-1921 років, визвольний опір ОУН, боротьбу проти двох імперіалістичних хижаків, яку вели бійці УПА, спротив проти тоталітарного радянського режиму дисидентами в СРСР та українцями, змушеними покинути рідну землю.

Акт проголошення незалежності України став продовженням змагань українського народу за гідне місце в світі, однак не означає їх завершення. Сьогодні як ніколи є актуальними зусилля, спрямовані на поширення сили, слави, багатства й впливу Української Держави. Держави як захисника та виразника інтересів світового українства. Інформаційні повідомлення з усіх кутків планети свідчать про те, що ми живемо у час великих змін світової системи. Гостро стоїть питання, чи зможемо гідно вистояти у цих подіях, зберегти власну самобутність та отримати нові здобутки.

Констатуючи недолугу політику теперішньої влади, яка проводить курс на збагачення представників окремих фінансово-промислових груп, Провід Організації Українських Націоналістів (бандерівців) звертається до широких кіл української громадськості із закликом узяти на себе відповідальність за події у державі та її майбутнє. Лише активний, творчий чин, ґрунтований на спільній позиції, може стати рушієм суспільних і економічних змін. Необхідно усвідомити, що зміни на краще можуть відбутися лише за участі кожного. Не пожинають плодів перемоги ті, що стоять осторонь. У той же час, не варто сподіватися на допомогу зі сторони – господарі власної долі опираються тільки на свої сили.

Двадцять років для людини – вік, коли починається доросле життя, повне викликів і загроз, але водночас – здобутків і перемог. Двадцять років для держави – це вік, коли потрібно не просто виробити власну систему поглядів, але і відстоювати їх та відповідати за наслідки.

Провід ОУН (б) закликає урочисто відзначити двадцяту річницю Незалежності згадкою про дні визвольних змагань, вшанувати їх героїв та відчути особисту відповідальність за долю країни тут і зараз.

Провід ОУН(б)

Published on 19 August 2011