Висловлюємо свій протест!

Упродовж останніх років українська громада світу неодноразово висловлювала свою стурбованість щодо політики Президента України Віктора Януковича та затвердженого ним Кабінету Міністрів. Справедливе занепокоєння викликали заходи у сфері економіки та внутрішньої політики, ініціативи у сфері міжнародних відносин і розвитку науки, дії міністра Дмитра Табачника, спрямовані на погіршення системи освіти, систематичні порушення прав громадян із боку силових відомств, апогеєм чого є перебіг судових засідань у справах Юрія Луценка та Юлії Тимошенко.

Позбавлення Вищим адміністративним судом України звання Героя України Романа Шухевича та Степана Бандери, відсутність офіційної реакції на заяви представника фракції Партії реґіонів у Верховній Раді Вадима Колісниченка щодо відзначення Дня Незалежності України свідчать про те, що українська влада не пов’язує свою діяльність з історією України, не може запропонувати об’єднавчої місії для майбутнього та гідного розвитку держави тепер.

Звернення з цього приводу неодноразово висловлювалися Організацією Українських Націоналістів (б), Світовим конгресом українців, Cвітовою Конференцією Українських Державницьких Організацій, Лігою українців Канади, Українським конгресовим комітетом Америки, Українською всесвітньою координаційною радою, Cоюзом українських організацій Aвстралії, «Помаранчевою Хвилею» та іншими, які об’єднують українців в Україні та за межами Батьківщини.

Зі сторони української влади не надійшло жодної відповіді, натомість моніторинг ситуації в Україні вказує на те, що справи погіршуються, а запити організацій українців діаспори було проігноровано.

Тим не менше, Президент і влада висловили свої наміри зустрітися з закордонним українством на П’ятому Всесвітньому Форумі Українців 19-21 серпня 2011 року.

Провід ОУН (б) закликає учасників Всесвітнього форуму українців вимагати від Президента України пояснень щодо політичної та економічної ситуації та висловити незгоду із курсом Віктора Януковича, результатом якого є тиск на малий і середній бізнес, погіршення рівня життя та зменшення прав і свобод громадян, що має свій вияв у переслідуванні опозиційних політиків та вищих навчальних закладів. Влада повинна бути готовою відповісти учасникам Всесвітнього форуму на болючі питання, а не гаяти свій час на словоблудство та самопохвальбу.

Учасники Форуму повинні донести своє незадоволення ефективними способами, усіма доступними засобами, як напередодні, так і впродовж форуму.

Українська влада повинна змагати до розвитку своєї нації, поширення впливу та міжнародного престижу своєї країни, а не займатися експлуатацією власного народу в приватних інтересах.

Провід ОУН (б)

Published on 17 August 2011