Героїв не здолати!

11 серпня 2011 року в Народному домі міста Калуша відбулася презентація скульптурної частини пам’ятника командиру УПА, Герою України, Генералу Роману Шухевичу. На презентації були присутні громада Калущини та області вцілому: депутати Калуської міської ради, чиновники з району та з області, жителі міста, та представники ЗМІ.

Презентація ескізного макету скульптури відбувалася у рамках святкування 120 річниці з дня народження Євгена Коновальця. Представник обласного оргкомітету – Святослав Берцович, розказав про заходи, які приурочені до святкування, а також наголосив, що ще не всім видали ювілейні медалі, тому цього ж дня ювілейні медалі отримали Євген Гірник, Богдан Петрина, Степан Лесів, Володимир Климентій.

Що ж до самої презентації, то порядок денний складався з презентації макету скульптури Р. Шухевичу та прес-конференції. Презентація проведена членами оргкомітету по спорудженню пам’ятника та авторською групою з проектування пам’ятника у складі: калуського скульптора, автора пам’ятника Ігоря Семака, головного архітектора міста Калуша Петра Пострильоного та архітектора Василя Книша. Спочатку слово надали Ігорю Семаку. Він розказав про пам’ятник, його майбутній вигляд. Також Ігор Семак сказав, що проектуючи цей пам’ятник він бере на себе велику відповідальність, але він прикладе всі зусилля, щоб зробити все гідно.

Власне, щодо самого пам’ятника, то його висота – 2.5 м. Скульптурна частина пам’ятника планується виготовити з бронзи, постамент – з гранітного каменю. Роман Шухевич зображений у воєнній формі, права рука затиснута у кулак, що символізує силу волі Романа Шухевича, вольове обличчя випромінює трішки сумний погляд, з лівого плеча спадає шинель, яка переходить в абстрактні форми, що символізують бурхливе життя Генерала Чупринки.

Далі слово надали Петру Пострильному. Він розказав про важливість правильного розміщення пам’ятника, про довгі пошуки цього місця та пояснив чому саме перетин Винниченка, Дзвонарської, Сівецької та пр. Лесі Українки є ідеальний місцем для пам’ятника. До речі загалом проект буде займати 800 м2 . Планується поставити лавочки, посадити квіти та зробити нічне освітлення, для того щоб це місце стало місцем відпочинку та проведення різноманітних патріотичних заходів. При фінансуванні ( потрібна сума 300- 400 тис. грн.) пам’ятник буде готовий протягом року.

Далі слово мали: секретар калуської міської ради Олександр Челядин, голова калуської районної ради Василь Дзундза, голова калуської райдержадміністрації Василь Петрів, громадський діяч Володимир Климентій.

Хотілося б згадати дещо з історії створення самої ідеї пам’ятника. Ще в березні 2010 року на своєму засіданні Координаційна Рада політичних партій та громадських організацій демократичного спрямування Калущини прийняла клопотання до Калуської міської Ради про спорудження в місті Калуші пам’ятника Роману Шухевичу. 27 квітня 2010 року на сесії міської Ради прийнято рішення і утворено оргкомітет із спорудження пам’ятника, а вже 30 червня 2011 року затверджено авторську групу з проектування пам’ятника та прийнято рішення про його спорудження в сквері на перетині вулиці Сівецької і проспекту Лесі Українки. Того ж дня на місці спорудження встановлено та освячено символічний камінь.

Не будь байдужим до своєї історії!

Ядощук Вікторія

Published on 15 August 2011