Голова ОУН відвідав Сумщину

11 серпня голова Проводу Організації Українських Націоналістів (бандерівців) Стефан Романів та редактор газети «Шлях Перемоги» Віктор Рог відвідали всеукраїнський патріотичний табір Молодіжного Націоналістичного Конгресу «Відвага», який уже вчетверте проводиться на Сумщині.

Гості розповіли таборовикам про історію та сучасну діяльність ОУН, поділилися думками про стан і завдання націоналістичного руху в теперішніх умовах, відповіли на чисельні запитання таборовиків, які прибули на вишкіл з різних куточків України.

Молоді націоналісти цікавилися планами діяльності ОУН, аналізом політичної ситуації, діяльністю молодіжних українських організацій в діаспорі, перспективами єдності патріотичних сил.

«Від молоді дуже багато залежить. Наскільки молоді патріоти будуть активними, наскільки їх дії будуть адекватними сучасним викликам, наскільки ви запалитеся вірою в українську ідею, озброїтеся необхідними знаннями і зможете впливати на оточення, - настільки матиме перспективу наш рух», - наголосив лідер ОУН.

Стефан Романів високо оцінив значення подібних таборувань, зазначивши, що досвід і знання, отримані в таборі, необхідно використовувати в громадській діяльності, адже таборування не мета, а лише засіб, і сьогодні фронт самореалізації, фронт боротьби, фронт поширення національної ідеї проходить не по лісах і в криївках, а на площах і майданах, на шпальтах газет, в гуртожитках і аудиторіях, казармах, в інтернет просторі, теле і радіоефірах, в серцях, головах і душах українців. «Нам треба йти до людей, розбудовувати громадський рух, впливати на суспільну свідомість, достукуватись своїми аргументами до душ українців, запалювати їх серця своїм прикладом. Ми відчуваємо відповідальність перед Україною і маємо бути гідними жертовного чину її героїв», - підкреслив Стефан Романів.

Гості з Києва також зустрілися з координатором Сумського комітету опору диктатурі Олегом Медуницею і відвідали наметове містечко протестуючих проти політичних репресій в центрі міста, де поспілкувалися з учасниками акції.

Василь БЕРЕЗА

Published on 12 August 2011