Прес-реліз презентації документально-мистецької виставки проекту «Голодомор: маємо знати»

17 серпня 2011 року об 11.00 у приміщенні Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» (вул. Лаврська, 3) відбудеться презентація проекту «Голодомор: маємо знати». Експозиція складатиметься з документальної, мистецької та книжкової виставок, об’єднаних спільною метою – розкрити для української та зарубіжної громадськості механізми, причини і наслідки найстрашнішої гуманітарної катастрофи ХХ століття – Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні.

В Залі пам’яті Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» представлено виставку унікальних архівних матеріалів: постанов і директив щодо впровадження технології геноциду українського народу. Чи не найбільший інтерес представляють документи, що торкаються колективізації, здачі зерна і розкуркулення українських селян. Так, зокрема, відвідувачі зможуть ознайомитися з Постановою ЦВК та РНК СРСР «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів та кооперації і зміцнення громадської (соціалістичної) власності», який ввійшов в історію, як Закон «Про п’ять колосків», таємною інструкцією до Закону, таємними телеграмами Й. Сталіна до вищого партійного керівництва та ін.

Документальна виставка супроводжується відеоінсталяцію, яка у стислій формі дає уявлення про перебіг подій Голодомору 1932-1933 років та каральні репресивні заходи радянського тоталітарного режиму.

На окрему увагу заслуговує мистецька виставка, в основі якої картини, надані Заслуженим художником України Валерієм Франчуком - лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка, лауреатом премії імені Василя Стуса, членом Національної Спілки Художників України та художником Калущини Петром Савчиним.

В рамках книжкової виставки відвідувачі матимуть можливість ознайомитися з роботами українських та іноземних дослідників, присвячених лихоліттю тридцятих років. Багато з них містить витяги з документів, які до недавнього часу зберігалися під грифом «цілком таємно». Ці видання були передані до Національного музею Галузевим державним архівом Служби Безпеки України, співробітниками Інституту історії НАН України, Асоціацією дослідників голодоморів, Українським Інститутом Національної пам’яті та іншими установами і окремими особами, які приймали безпосередню участь у формуванні бібліотечного фонду музею.

Published on 10 August 2011