Вимагаємо звільнити Тимошенко та Луценка

Заява Проводу ОУН (б) з приводу політичних репресій в Україні

Дії влади відносно опозиційних політиків в Україні варто розцінювати як цинічні намагання перетворити судове правосуддя в інструмент усунення конкурентів. Судові процеси на політичному грунті негативно впливають на сприйняття України іншими країнами, ставлять під сумнів закони та владні інститути України, демонструють попрання прав і свобод громадян у брутальний спосіб. Використання органів суду з метою узурпації влади завдає непоправної шкоди репутації владних інститутів, дозволяє ставити під сумнів відповідність їх діяльності Закону та Праву.

Арешт Юлії Тимошенко став точкою відліку, після якої українська влада показала: судять не колишніх посадовців за скоєні злочини, але з опозиційних політиків роблять злочинців, керуючись політичними мотивами. Ця подія знаменує виклик влади народові – або народ відстоїть свої права на гідне життя, або влада надалі буде монополізувати політичний і економічний простори.

Організація Українських Націоналістів (б) вимагає звільнення з-під арешту Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, проведення судових розслідувань на демократичних засадах із залученням міжнародних експертів. У іншому разі утримання опозиційних політиків під вартою та репресії щодо громадських активістів будуть розцінені як антиконституційні дії та визнання владою своєї антигромадянської та антинародної сутності, гідною відповіддю на що є бойкот її представників з боку українців батьківщини та діаспори.

УІС

Published on 8 August 2011