Голова Проводу ОУН (б) Стефан Романів: «Рішення суду по Шухевичу та Бандері ставить під сумнів легітимність звання Героя України»

Вчора, 2 серпня 2011 року, Вищий адміністративний суд залишив в силі рішення Донецького апеляційного суду щодо позбавлення звання Героя України Романа Шухевича та Степана Бандери.

«Бандера і Шухевич – це знакові постаті Руху Опору, що чітко декларував метою свої боротьби побудову Української Самостійної Держави. Таке рішення, прийняте за декілька тижнів до святкування 20-ліття української самостійності, є оскверненням пам‘яті про борців за Незалежність України та ставить під сумнів легітимність звання Героя України як найвищої державної нагороди» - вважає Голова Проводу ОУН (б) Стефан РОМАНІВ.

На думку С. РОМАНІВА: «Серед причин такого рішення – бажання панівної верхівки відвести увагу громадян від погіршення економічної ситуації в країні, нехтування правовими основами зі сторони державних органів та монополізація влади в руках однієї політичної сили. Таким чином, метою демонстративного глуму над історичною пам‘яттю є маніпуляція українським народом у політичних інтересах влади».

«Українці не можуть пропустити цей ляпас. Якщо владні групи використовують держапарат проти власного народу та не визнають цінностей цього народу, то народ буде змушений змінити ці групи та цей держапарат» - додає лідер бандерівців.

Нагадаємо, в жовтні 2007 року було видано указ про святкування 65-ї річниці з дня створення Української повстанської армії та присвоєно Роману Шухевичу звання Героя України (посмертно). Степан Бандера був удостоєний звання Герой України указом від 22 січня 2010 року. У квітні 2010 року обидва ці рішення були скасовані Донецьким окружним адміністративним судом.

УІС

Published on 3 August 2011