Заява Депутатів Вінницької обласної ради та представників обласного об’єднання «Український дім»

У ніч із 3 на 4 липня у м. Вінниці було скоєно жахливий акт вандалізму – розбито на кілька частин меморіальну таблицю на пам’ятнику Українським Січовим Стрільцям та воїнам ОУН-УПА, що споруджений у сквері за універмагом по вулиці Хмельницьке шосе. Цей факт був помічений 4-го липня представником вінницького козацького полку імені Івана Богуна – Михайлом Рюховим, який одразу ж викликав слідчо-оперативну групу, яка, думається, всерйоз мала б зайнятись пошуком зловмисників, оскільки, наголошуємо, це вже четвертий за останні кілька років вчинок вандалів, які посягають саме на цей пам’ятник.

На наше переконання пошкодження зроблене з однією метою – поглумитися над пам’яттю борців, що віддали своє життя за волю України в період УНР та Другої Світової Війни і, таким чином, завдати болю ще й нинішньому поколінню українців-патріотів та всіх тих, хто шанує правдиву історію Українського народу.

Переконані, що цей акт вчинений не звичайними хуліганами, а українофобами, які можуть належати до організацій відомих своїм антиукраїнським спрямуванням.

Також очевидним є те, що влада в Україні безвідповідально ставиться до збереження пам’ятників, пам’ятних знаків борцям за незалежність України чи подій національно-визвольної боротьби, і навпаки оберігає символи тим, хто проводив терор проти українського народу. Згадаймо, скільки шуму і галасу викликала подія у Запоріжжі після руйнування пам’ятника тирану Сталіну. Чи не парадоксом є те, що пам’ятник засновнику більшовицької імперії, кату українського народу Леніну, що у Києві щодня охороняється нарядом міліції, а у Вінниці місцева влада уперто не змінює імена українофобів в назвах вулиць. У нас досі існує Ленінський район та вулиці Козицького, Кв’ятека, Свердлова, Єдельштейна, Стахурського і т. д.

То кого шанує влада, яка засідає у своїх кабінетах під синьо-жовтим прапором та Тризубом?

У зв’язку із вищезазначеним ми, депутати Вінницької обласної ради та представники Вінницького обласного громадсько-політичного об’єднання «Український Дім» звертаємось до правоохоронних органів з вимогою вжити заходів для викриття злочинців, а також до Вінницької міської ради з вимогою: 1) прийняти рішення про обов’язкове постійне патрулювання наряду міліції у сквері поблизу пам’ятних монументів по вулиці Хмельницьке шосе, 2) замінити зруйновану пам’ятну дошку на пам’ятнику Січовим Стрільцям та воїнам ОУН-УПА, 3) до 20-річчя Незалежності України прийняти рішення щодо перейменування вулиць, скверів названих іменами гнобителів української нації, а в першу чергу змінити назву Ленінського району на Богунський.

Це буде гідна відповідь всім, хто живе в Україні, їсть український хліб але її ненавидить.

Депутат Вінницької обласної ради, заступник голови ВКО Народного Руху України Сергій Свитко

депутат Вінницької обласної ради, голова ВОО Партії «Реформи і порядок», Віктор Козак

депутат Вінницької обласної ради, член Партії «Реформи і порядок» Володимир Овсянніков

Published on 15 July 2011