У Львові відзначили 70-ліття Акта відновлення Української Держави

У Львові відбулися заходи з відзначення ювілею проголошення Акта відновлення Української Держави 30 червня 1941 року. Вони почалися панахидою на могилі міністра лісівництва Українського Державного Правління під проводом Ярослава Стецька Андрія П’ясецького та 28 членів ОУН, розстріляних гітлерівцями на Кортумовій горі. Разом зі священиками у молебні і покладанні квітів на Кортумовій горі взяли участь голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, секретар Львівської міської ради Василь Павлюк, депутати Львівської обласної ради Юрій Зірченко, Святослав Шеремета, Андрій Холявка, Олеся Байко, громадські діячі. Обласна держадміністрація знизила свій рівень участі навіть нижче заступника голови ЛОДА — її представляв начальник головного управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації Роман Кураш. Наступні акції були просто проігноровані облдержадміністрацією.

Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, виступаючи після панахиди, відзначив:

- Ми сьогодні прийшли на місце ймовірної страти, а також місце поховання членів уряду держави, яку проголосили 30 червня 1941 року у Львові. Їх стратили гітлерівські окупанти. На жаль, дуже мало українців знають про справжню мету і сенс цієї події, яка сталася 70 років тому. ОУН не визнають на державному рівні як організацію, яка боролася за незалежність України. Проголошення Акта 30 червня свідчить про справжню місію ОУН – використання найменших шансів задля здобуття незалежності України та добра своєї нації.

- Люди, які віддали своє життя за Батьківщину, не мають гріха, – зазначив лауреат Шевченківської премії, політв’язень і громадський дія Ігор Калинець. – Тому наша панахида має радше символічний характер – насправді ми маємо звертатися до тих людей, які тут лежать: моліться перед лицем Всевишнього, щоб Україна стала справді незалежною державою, щоб ваша жертва не була марною.

О 16-й годині на площі Ринок розпочалося театралізоване дійство (реконструкція), яку поставили волонтери громадської організації “Пам’ять”. Вбрані у однострої того часу, вони намагалися відтворити для львів’ян і гостей міста історичну атмосферу тодішнього Львова.

Після цієї історичної вистави відбувся мітинг-концерт „Від Акту відновлення Держави до 20-річчя Незалежності”, організований Громадським Установчим Комітетом в складі Братства ОУН-УПА, „Української справи” Ліґи Українських Жінок, Конгресу Українських Націоналістів, „За Україну!”, „Нашої України”, „Просвіти”, Товариства політв’язнів і репресованих. Ведучою була відомий громадський діяч і співачка Софія Федина. Від влади перед зібранням виступили мер Львова Андрій Садовий та голова обласної ради Олег Панькевич, від організаторів — голова правління „Української справи” у Львові Мирослав Сеник, голова Львівського Краєвого Братства УПА Олесь Гуменюк, голова КУН Степан Брацюнь, голова львівської „Просвіти” Ярослав Пітко, а також гість із Івано-Франківська депутат обласної ради Богдан Борович.

На святі був присутній провідний діяч ОУН та довголітній співпрацівник Степана Бандери, в’язень гітлерівських концтаборів, Омелян Коваль.

Закінчилися святкування на площі Ринок концертною програмою патріотичних пісень у виконанні муніципального хору “Гомін”.

Українська Інформаційна Служба

Published on 1 July 2011