Свято Героїв у Клівленді

5 червня українська громада Великого Клівленда урочисто відзначила Свято Героїв. Цього року співпали ювілейні дати: 85- ті роковини трагічної смерті Головного отамана Симона Петлюри, 120-ліття з дня народження провідника ОУН Євгена Коновальця та 70-ліття проголошення Акта відновлення Української державності у 1941 році.

Зранку під час Св. Літургії о. Михайло Дроздовський - парох церкви Покрови Пресвятої Богородиці, що у Пармі, виголосив прекрасну проповідь до Свята Героїв. Поєднав геройство зі законами Божими. Священик розповів про Євгена Коновальця та Симона Петлюру, про їх мученицьке життя та боротьбу за народ і його державність. Їх приклад життя є прикладом Закону Божого - любити ближнього свого, як самого себе. І тільки в єдності і розуміннні народ буде сильним і незламним.

У залі ім. Митрополита Андрея Шептицького при катедрі Св. Йосафата, що у Пармі, численно зібралися люди, щоб віддати належну честь і зберегти пам’ять про усіх Героїв, знаних і незнаних, що віддали своє життя за волю України.

На святково прекрашену сцену портретами Є. Коновальця та С. Петлюри, обрамлених у прекрасні вишиті рушники вийшов Ігор Оліяр, голова ООЧСУ, щоб дати наказ до внесення прапорів українських громадських організацій Клівленда. Під звуки українських маршів разом з прапорами на сцену піднялися представники від організацій.

Вступне слово виголосив Голова Українських Злучених Організацій в Огайо Ігор Дячун. Він підкреслив важливість цьогорічних ювілейних роковин і їх відзначення та запросив до прочитання доповіді професора Колумбійського університету Володимира Зарицького.

Гімн ОУН «Зродились ми великої години» на слова Олеся Бабія продекламував Євген Гап’як. Х. Мігелич виконала пісню «Господи, помилуй нас». І знову зазвучала поезія Василя Хомика «Наша слава» у виконанні Сергія Туки:

Слава героям і прісно, і нині,
Що вберегли нашу віру і спів,
Слава народу, що дав Україні
Духом безсмертних і славних синів!

Велике піднесення духу свята приніс чоловічий квартет «Байда» при парафії Пресвятої Тройці з м. Норт Роялтон, виконавши українські пісні.

Свято Героїв - величне свято пам’яті - і ми мусимо пам’ятати усіх, хто поклав голову свою за Батьківщини кращу долю. Тож

Згадаймо тих, що умирали
Від кулі вражої в тюрмі,
І тих, що їх в Сибір загнали
Вмирати в пустирі німі,
І тих, що знані і незнані
Померли в дальнім Казахстані.

Віра Іваницька

Published on 29 June 2011