“Юрій Горліс-Горський” у Тернополі

14 червня в Центральній міській бібліотеці відбулася зустріч бібліотекарів міста з Романом Ковалем. Розповідь письменника про Визвольну війну 1917 – 1920-х років на Великій Україні викликала не тільки жвавий інтерес бібліотекарів, але й виявила незнання ними цього періоду української історії. У зустрічі взяли участь режисер Олександр Домбровський та начальник Управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради Олександр Смик.

15 червня в Тернопільській обласній філармонії відбулася прем’єра документальної двосерійної кінострічки Романа Коваля та Олександра Домбровського “Юрій Горліс-Горський” – про боротьбу за Самостійну Україну поручника Армії УНР, осавула 1-го куреня полку гайдамаків Холодного Яру, підпільника, політв’язня, письменника.

Вечір вів Петро Дець. Присутніх вітав керуючий справами виконавчого комітету Тернопільської обласної ради Ігор Дулеба та Олександр Смик. Виступили й творці фільму Роман Коваль та Олександр Домбровський.

Прем’єра відбулася за сприяння міського голови Тернополя Сергія Надала та голови Тернопільської обласної ради Олексія Кайди.

Published on 20 June 2011