У Києві розпочали урочистості з нагоди ювілею засновника ОУН

Ювілейним оргкомітетом, створеним з ініціативи ОУН, 10 червня у місті Києві в будинку Української Центральної Ради урочистою академією та літературно-музичною композицією розпочато відзначення 120-річчя від дня народження Провідника ОУН полковника Євгена Коновальця.

В рамках заходу продемонстровано виставку про життя та боротьбу Полковника Євгена Коновальця та історію створених ним об‘єднань: Куреня Січових стрільців, Української Військової Організації, Організації Українських Націоналістів та експозицію «Народна війна», створену столичним Товариством «Меморіал» імені В.Стуса.

«Коновалець - одна з таких унікальних фігур української історії, яка зуміла поєднати в собі риси і політика, і військовика і підпільника. Важко було би уявити собі історію України 20-го століття без Коновальця та без цієї його унікальної можливості поєднати такі риси, притаманні різним людям. В той момент, коли можлива була військово-фронтова боротьба, він проявив себе як успішний військовик, як організатор армії. По суті він творив армію УНР як успішний керівник та військовий командир. В той момент, коли така боротьба стала вже недоречною, він проявив себе як підпільник, який вміє творити підпільні структури. Досить різні такі амплуа військовика і підпільника. Тим не менше, їх Коновальцеві вдалося поєднати. І одна з найбільш важливих рис його, це вміння проявити себе як політика, який вміє об’єднати дуже різні сили», - зазначив представник оргкомітету історик Володимир В’ятрович.

Різноманітні заходи з нагоди ювілею творця ОУН цими днями відбуваються не лише в Києві, а й в регіонах України, зокрема на Львівщині, Тернопільщині, Івано-Франківщині, де місцева влада проголосила Рік Коновальця, та в інших містах нашого краю і громадах української діаспори.

Published on 14 June 2011