«Літопис УПА» в Івано-Франківську

Днями в Народному домі «Просвіта» за підтримки ВО «Свобода» відбулася презентація серії книжок видавництва «Літопис УПА», засновниками якого стали українські повстанці, які опинилися після війни у Північній Америці.

Учасникам заходу представили книжки видавництва про діяльність ОУН—УПА Івано-Франківщини і тематичний календар про історію боротьби прикарпатських повстанців.

Директор благодійного фонду «Літопис УПА» Микола Посівнич і автор книги «Шлях боротьби Василя Сенчака-«Ворона» Дмитро Проданик розповіли про роботу видавництва та видавничу тематику. За словами М Посівнича, перший том «Літопису УПА» з’явився в Канаді майже 40 років тому.

Видавництво видало 96 книг про діяльність вояків ОУН—УПА в різних регіонах України, про прикарпатських повстанців — шість книжок.«Такі постаті, як Твердохліб, Ярослав Богдан — Всеволод Рамзенко, Михайло Дяченко— Марко Боєслав, Василь Сенчак — Ворон — визначні постаті в історії Української Повстанської Армії Івано-Франківщини. Нині ще активно працюємо над зібранням матеріалів інших діячів Прикарпаття», — сказав М. Посівнич. Ведучий презентації Руслан Марцінків наголосив на важливості виходу такої серії, адже Україна повинна знати свою історію і своїх героїв,яких насправді в кожному регіоні, у тому числі й на Прикарпатті, дуже багато.

Оксана ПРОЦЮК

Published on 13 June 2011