Презентація нових видань Дмитра Донцова

Днями у Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулася презентація нових книг Дмитра Донцова.

Видання представили кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії літератури та світової літератури Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Олег Баган та редактор газети «Шлях Перемоги» Віктор Рог під час круглого столу, що відбувся в Інституті соціальних наук та самоврядування МАУП.

Ім’я Дмитра Донцова настільки промовисте в українській культурі, що відображає ідейний і ментальний вибір цілого покоління. Творче середовище, яке створив Дмитро Донцов, нараховує понад 50 імен найбільш продуктивних авторів, які виступали в його журналі «Літературно-Науковий Вісник» у 1922-1939 рр. Саме їх тексти увійшли до першого тому збірника «Вісниківство», присвяченого середовищу, яке створив Дмитро Донцов і яке розвивалося протягом ХХ сторіччя.

Серед інших видань, представлених в ході презентації, «Дух нашої давнини» – історіософія України, у якій Дмитро Донцов розкриває сутність української традиції в історичному вимірі і розповідає про те, як сформувати українську еліту, добірка статей 30-х та 40-х років «Хрестом і мечем», студія про філософські, моральні та естетичні основи творчості Тараса Шевченка «Незримі скрижалі Кобзаря», трактат історіософського та культурологічного змісту про джерела та форми російського імперіалізму «Дух Росії», «Літературна есеїстика».

Одним з пріоритетів видавництва «Відродження» є друк праць мислителів правої орієнтації, тобто таких, що сповідують філософію українського націоналізму. ”Довкола видавництва згуртувалася група право орієнтованих письменників, публіцистів, науковців, ми легалізувалися довкола «Науково-ідеологічного центру Дмитра Донцова», – розповів Олег Баган.

Видання Дмитра Донцова різних років, починаючи з самвидаву, представив публіцист, редактор газети «Шлях Перемоги», видавець праць Д.Донцова історик Віктор Рог: «У нас досі немає повного бачення ідеологічної спадщини міжвоєнної та післявоєнної доби і в цьому є проблема. Протягом 20 років я займаюсь поверненням спадщини наших ідеологів, класиків, без яких ми як нація будемо шкутильгати вічно. В цьому аспекті важливим є друк і поширення творів Донцова, Липи, Ленкавського, Бандери, Сціборського, Стецька, Маланюка. Вагомим кроком вважаю вихід двотомника «Антологія українського націоналізму».

Як відомо, праці Дмитра Донцова, а також письменників і публіцистів його періоду видавалися і в Академії, про це розповів присутнім проректор з наукової роботи МАУП Микола Головатий: «Дмитро Донцов – це велетень духу, яких мало знають в Україні. Так у нас вийшло двотомне видання Ю.Липи, що мало великий попит, Дмитра Донцова ми видали «Де шукати наших історичних традицій» і «Дух нашої давнини», ми видали праці Миколи Міхновського і Олени Пчілки». Крім того, Микола Федорович підкреслив значення видання ранніх творів Дмитра Донцова, якими займається видавнича фірма «Відродження».

В ході презентації виступили кандидат філософських наук Олеся Применко, кандидат філологічних наук Лариса Йолкіна. Учасники зустрічі мали нагоду придбати презентовані видання та подискутувати навколо питань творчості Дмитра Донцова і висловити різні точки зору на його тексти, взагалі обговорити літературне і публіцистичне життя в Україні того історичного періоду.

Published on 7 June 2011