Під гаслом «Бог і Україна!»

В рамках видавничого проекту «SERVUS» Українська видавнича спілка імені Юрія Липи видала чергову книгу історика Святослава Липовецького.

Цього разу автор проекту звернувся до історії однієї з наймасовіших молодіжних українських організацій – Спілки Української Молоді. Варто наголосити, що це перше видання з історії СУМ в незалежній Україні, здійснене в оригінальній популярній формі.

У книзі є п’ять розділів, у яких йдеться про історію організації від заснування у підпіллі 1925 р. в Києві, становлення і діяльність Спілки в діаспорі, розвиток СУМу в незалежній Україні.

Книга «Спілка Української Молоді. На службі Богові та Україні» вийшла накладом 4 тисячі примірників. Святослав Липовецький підкреслює, наразі книга орієнтована на діаспору, а українці зможуть познайомитись із нею хіба що в бібліотеці, проте в планах автора незабаром випуск другого тиражу, котрий поширюватиметься в Україні.

Видання презентували у Чікаго і у Тернополі. Цікавою книга є тому, каже автор, що у ній йдеться про історію однієї з найдавніших і найчисельніших українських організацій, з лав якої вийшло чимало провідних українських громадських діячів в Україні та за її межами.

Святослав Липовецький, автор книги: «СУМ було створено в 1925 році у Києві, але підпільно. Її було ліквідовано в 1929 році. У 1930-му організаторів СУМу було засуджено на різні терміни ув’язнення, які вони відбували на Соловках, де вони були вкінці знищені. З 1946 року, тобто 65 років тому, розпочинається історія СУМу в діаспорі, коли було створено велику і потужну українську організацію української молоді. СУМ існувала у 18 країнах світу і в різний час налічувала до 20 тисяч членів».

«Спілка Української Молоді. На службі Богові та Україні» – це третє видання Святослава Липовецького за останній рік. Над цією книгою автор працював всього два з половиною місяці, але старт подібних досліджень відбувся ще 10 років тому, коли Святослав Липовецький писав дипломну роботу про існування СУМу.

Дослідник сподівається, що за два-три роки він видасть ґрунтовнішу працю на цю ж тематику.

Published on 6 June 2011