В Чернігові та у Вінниці презентували двотомник про націоналізм

2 червня у приміщенні Чернігівського відділення товариства «Просвіта» відбулась презентація двотомного видання «Антологія українського націоналізму».

Участь у заході взяли упорядник видання, історик і публіцист Віктор Рог, директор Центру національного відродження ім. Степана Бандери Тарас Рондзістий, представник ГО «Українська справа» в Чернігові Валерій Рябченко, громадські та політичні діячі міста.

«Націоналізм сьогодні актуальний як ніколи, адже це нерв нації, котрий реагує на небезпеки, а тому надважливим завданням є донести до широких верст неспотворений націоналізм, а саме його основоположну теоретичну базу. Виконати цю місію й покликана хрестоматійна «Антологія українського націоналізму», до якої увійшли кращі зразки націоналістичної думки», - зазначив упорядник двотомника.

Окрім згаданого видання, Віктор Рог представив чернігівцям ще кілька книжок, які вийшли останнім часом у видавництві «Українська видавнича спілка ім. Ю.Липи», а саме «ОУН (бандерівці). Фрагменти діяльності та боротьби», «Дух Росії» Дмитра Донцова, «Ключові проблеми історіографії другої світової війни» Тараса Гунчака тощо.

Наприкінці зустрічі відбулося жваве спілкування присутніх із упорядником книги, який відповів на ряд злободенних питань. Гості з Києва також передали добірку книг до бібліотек Чернігівщини та товариства «Просвіта».

Напередодні, 1 червня, презентація «Антології українського націоналізму» пройшла у Вінниці. Представники Центру Національного відродження Віктор Рог і Тарас Рондзістий розповіли вінничанам не лише про презентоване видання, але й детальніше про діяльність і ближчі плани ЦНВ, про завдання націоналістів сьогодні, відповіли на численні питання присутніх. Слід зазначити, що вінничани також активно відгукнулися на заклик Тараса Рондзістого долучатися до поширення історичної правди про ОУН і здійснення ідеалів націоналізму в сьогоденні, висловили бажання проводити подібні зустрічі частіше.

Василь БЕРЕЗА

Published on 6 June 2011